Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Politechnika zaprasza na jesienny maraton programistów

A
A

Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji Politechniki Gdańskiej zaprasza ambitnych programistów do udziału w maratonie programowania gier Sprint to the game II.

Do 20 listopada trwa rejestracja drużyn do konkursu programistycznego, którego celem jest stworzenie gry promującej działalność Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. drukarki 3D, smartwatch, czy też kamera GoPro. Szczegóły znajdują się na maraton.niwa.gda.pl

W konkursie mogą brać udział wszyscy chetni (tworzenie gier odbywac isę będzie w zespołach trzyosobowych). Uczestnicy maratonu będący studentami Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG bedą mieli dodatkowo szansę na zdobycie 3 punktów ECTS.

Rejestracja do konkursu potrwa do 20 listopada. Zainteresowani powinni wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełnioną formatkę teamu (załącznik nr 1 regulaminu konkursu).

Maraton rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 4 grudnia 2015 do północy. Zadaniem każdej drużyny będzie opracowanie innowacyjnej i ciekawej gry nawiązującej do hasła przewodniego konkursu. Zostanie ono ogłoszone w chwili rozpoczęcia rywalizacji i nawiązywać będzie do działalności, zasobów i możliwości, które daje CD NIWA. Jak zapewnia organizator konkursu, uczestnicy maratonu będą mogli korzystać z ogólnodostępnych rozwiązań. Szczegóły znajdują się w regulaminie.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas konferencji podsumowującej dwuletnią działalność projektu CD NIWA, którą zaplanowano na 10-11 grudnia br.

Więcej informacji na stronie http://maraton.niwa.gda.pl/