Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Olivia Business Centre nie zwalnia tempa

Olivia Business Centre nie zwalnia tempa

A
A

Pierwszy z budynków przy al. Grunwaldzkiej 472, oddany został do użytku pod koniec 2011 roku. Dzisiaj, oliwskie centrum składa się z czterech obiektów i jest największą przestrzenią biurowo-biznesową w Polsce poza Warszawą. Tworzy przyjazne środowisko dla przedsiębiorców, oferuje bogatą ofertę wydarzeń, a co najważniejsze, nie przestaje się rozwijać.

x
x
x

Olivia Business Centre to największa tego typu inwestycja w Trójmieście. Gdy budowa dobiegnie końca, łączna powierzchnia biurowa wyniesie blisko 120 tysięcy metrów kwadratowych. – Znajduje się tu wiele polskich i zagranicznych firm. Regularnie przyjeżdzają znane osoby ze świata nauki, biznesu i nowych technologii – mówi Adam Sikorski, doradca zarządu Olivia Business Centre. – Naszym założeniem jest stworzenie miejsca, które pełniłoby ważniejszą funkcję niż biurowiec. Teraz, gdy powstały już cztery budynki, a kolejny jest w budowie, widać tworzące się biznesowe miasteczko – dodaje.

SkyClub2
SkyClub2
OBC

Kalendarz pełen wydarzeń  

W tym roku uruchomiony został program o nazwie Olivia Synergy. To informacyjne i komunikacyjne centrum społeczności Olivia Business Centre. Ma również związek z organizacją wydarzeń kulturalnych, sportowych, naukowych i społecznych. – Zajmujemy się głównie marketingiem, komunikacją, finansami, zarządzaniem projektami i HR. Spotykają się tutaj też społeczności, np. grupy kobiet związane z rozwojem kompetencji biznesowych. Są to imprezy pod patronatem EsoAudit, cyklu Przedsiębiorcza Kobieta Trójmiasto. Poza tym, pojawiają się też panie z obszaru biznesu IT, czyli Geek Girls Carrots Trójmiasto – tłumaczy Małgorzata Ziemkowska, dyrektor Biura Zarządu Olivia Business Centre. Na dwunastym piętrze budynku Olivia Tower znajduje się centrum konferencyjne Olivia Sky Club. Odbywają się tam spotkania przeznaczone dla szerszej publiczności. Ciekawym wydarzeniem był pierwszy w historii TEDxGdańsk Salon oraz wykład Markusa Maedlera, profesora z prestiżowej IESE Business School w Barcelonie – mówi Jake Jephcott, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Olivia Business Centre. – Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak spotkanie z guru marketingu, światowej sławy brytyjskim specjalistą od tworzenia i promocji marek, Wallym Olinsem – dodaje. Ostatnie półtorej roku obfitowało w wiele wydarzeń. W 2013 roku odbyły się MPI Poland Club Summer Meeting – warsztaty dla firm, organizowane przez Gdańsk Convention Bureau. Pośród gości przygotowanej przez Pracodawców Pomorza Debaty o Książce, znalazła się Danuta Wałęsa i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Z myślą o rozwoju młodych przedsiębiorców, Olivia Business Centre udostępniło przestrzeń dla takich wydarzeń jak: Business Mixer, BOSS Festiwal i Young Business Festival. Oliwskie biurowce przyciągały również media. Radio Gdańsk zrealizowało tam audycję poświęconą problematyce ekonomicznej. W tym roku, pod koniec maja, na stadionie Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Rodzinny Piknik Uśmiech Dziecka. – Dzieci spotkały się z baśniowymi postaciami, np. z wróżką, rycerzem czy piratem. Przebojem okazał się konkurs łowienia rybek, do którego chętni zgłaszali się przez cały czas trwania pikniku. W sumie przyszło kilkaset osób – wspomina Agnieszka Zglinicka z Olivia Business Centre. Kilka dni później, na parkingu przed centrum, odbyła się akcja krwiodawcza Kropelka Energii. Uczestnicy zostali przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy i wzięli udział w pokazie nowoczesnego sprzętu medycznego.

OBCpromo
OBCpromo
OBC

Najpierw do biura, potem na mecz 

Rezydenci oliwskiego centrum biznesu mogą uczestniczyć w programie Olivia Sports. Organizowane są rozgrywki futsalu, siatkówki mężczyzn i kobiet. W przygotowaniach znajduje się liga koszykówki. Obecnie prowadzone są zapisy do czwartej edycji. Poziom ligi jest odpowiednio wyważony. Po każdych rozgrywkach najlepsze drużyny spotykają się w Olivia Sky Club na uroczystości wręczenia nagród. W ciągu roku odbywają się dwie edycje Olivia Sports. Oprócz tego, w budynku Olivia Point prowadzone są lekcje tańca Zumba & Lady Latino. – Celem Olivia Sports jest umożliwienie osobom pracującym w Olivia Business Centre połączenia pracy zawodowej z aktywnością fizyczną. Mamy ligę piłki nożnej i siatkówki, do której każda z firm, która ma u nas swoją siedzibę, może zgłosić drużynę do rozgrywek. Wiosną zeszłego roku zaczęliśmy z ośmioma drużynami w każdej z dyscyplin, teraz jest ich dwa razy więcej – tłumaczy Małgorzata Ziemkowska.

Z myślą o środowisku akademickim

Olivia Business Centre realizuje program o nazwie Olivia Campus. Wspiera studentów gdańskich uczelni w rozwoju kariery zawodowej. W lutym i październiku zeszłego roku odbyły się Targi Pracy Olivia Campus. Najlepsi studenci mogli porozmawiać z przedstawicielami firm funkcjonujących w Olivia Business Centre i aplikować o pracę. Wydarzenie zebrało dobre opinie i program został poszerzony na wszystkich studentów Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. W przyszłym roku akademickim, na wydziałach uczelni pojawią się stoiska informacyjne, pełniące jednocześnie funkcję tablicy ogłoszeń dla firm z Olivia Business Centre. Podobna promocja zostanie przygotowana w internecie. Olivia Campus miał również związek z organizacją dwóch konferencji pn. Maximising Your Career Advantage. Studenci wysłuchali porad ekspertów z firm znajdujących w oliwskim centrum. Poza tym, koordynatorzy programu mają stały kontakt ze Studenckim Forum Business Centre Club, C’Estiem i Kołem Naukowym UG Econometrics. – Olivia Campus szybko się rozwija. Od października będziemy często obecni w gazetach i portalach czytanych przez studentów – zapowiada Paweł Pinker z Olivia Business Centre.

Olivia Business Centre: http://www.oliviacentre.pl/pl/

Olivia Synergy: http://www.oliviasynergy.pl/pl/   

OBCgrunwaldzka
OBCgrunwaldzka
OBC
Maciej Michniewski (0)
Stażysta