Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe publikacje gospodarcze

Zapraszamy do lektury dwóch nowych publikacji: broszury ?Nowy Gdańsk. Inwestycje 2009-2012? oraz aktualizacji ?Atlasu Metropolii Gdańskiej?. Pierwszy z nich prezentuje pełne zestawienie bieżących inwestycji miasta. ?Atlas? syntetycznie przybliża informacje na temat Metropolii Gdańskiej, obejmującej nie tylko Trójmiasto, ale także sąsiadujące powiaty, które razem tworzą silny, metropolitalny organizm pretendujący do miana ?polskiej doliny krzemowej?.

A
A

Zapraszamy do lektury dwóch nowych publikacji: broszury ?Nowy Gdańsk. Inwestycje 2009-2012" oraz aktualizacji ?Atlasu Metropolii Gdańskiej". Pierwszy z nich prezentuje pełne zestawienie bieżących inwestycji miasta. ?Atlas" syntetycznie przybliża informacje na temat Metropolii Gdańskiej, obejmującej nie tylko Trójmiasto, ale także sąsiadujące powiaty, które razem tworzą silny, metropolitalny organizm pretendujący do miana ?polskiej doliny krzemowej".
Do tego, że gdańska gospodarka tętni życiem nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Każdy z nas widzi na co dzień imponującą liczbę inwestycji, które są w tej chwili realizowane w mieście. Budowa stadionu na Letnicy, liczne remonty nawierzchni drogowych, nowe biurowce, centra handlowe i budynki mieszkalne, kolejne kilometry ścieżek rowerowych oraz szereg projektów poprawiających jakość życia mieszkańców, takich jak rozbudowa systemu komunikacji miejskiej, projekty wodno ściekowe, czy też nowe obiekty kulturalne i sportowe- to tylko nieliczne przykłady tego, że w mieście dzieje się wiele. Dodatkowo 6 milionów turystów, którzy odwiedzili metropolię w minionym sezonie, sukcesy Portu Lotniczego oraz kolejni inwestorzy, którzy to właśnie w Gdańsku postanowili ulokować swój biznes. Miasto rzetelnie realizuje swoją strategię pozyskiwania inwestorów z sektora wysokich technologii, a zwłaszcza z branży BPO, SSC, IT, oferując im dostęp do niezbędnej infrastruktury oraz wysoko wykwalifikowanej kadry młodych gdańszczan, kształconych na wysokim, europejskim poziomie.

Nowy Gdańsk. Inwestycje 2009-2012 (99 MB)
Atlasu Metropolii Gdańskiej (81 MB)

a1
a1
bk

i1
i1
bk

 

Publikacje są dostępne w dziale ?raporty i publikacje".
Aleksandra Mokwa
Referat Promocji Gospodarczej