Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowe centrum biurowe i konferencyjne w Gdańsku

W pobliżu lotniska na powierzchni około 11 ha mają powstać nowe powierzchnie biurowe, hotel oraz centrum wystawienniczo-konferencyjne.

A
A

W pobliżu lotniska na powierzchni około 11 ha mają powstać nowe powierzchnie biurowe, hotel oraz centrum wystawienniczo-konferencyjne.

BCB Business Park realizowany przez spółkę Bałtyckie Centrum Biznesu, bo taką nazwę nosi inwestycja, to kolejny argument na "tak" dla Gdańska wśród krajowych i zagranicznych inwestorów. Jego lokalizacja w pobliżu Portu Lotniczego odciąży ruch w centrum miasta i przyczyni się do dodatkowego rozwoju tego obszaru Gdańska.

Umocni to też pozycję naszego regionu na rynku wystawienniczo-konferencyjnym Polski i Europy Środkowej, gdzie - jak twierdzi Alan Aleksandrowicz, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego - istnieje duża konkurencja ciągła i walka o imprezy wystawiennicze i kongresy, które są przyciągane przez najnowsze i najnowocześniejsze obiekty o najlepsze infrastrukturze.

Budynki biurowe zostały zaprojektowane jako open space, co umożliwi najemcy własną aranżację powierzchni biurowej.Na parterze znajdować się będą powierzchnie przeznaczone na punkt handlowy lub gastronomiczny oraz ogólnodostępna recepcja.

BCB Business Park ma być realizowany wieloetapowo. Pierwszy biurowiec o powierzchni 9 385m? inwestor planuje przekazać najemcom w IV kwartale 2011 roku. Budynki Hotelu oraz Centrum Konferencyjno -Wystawienniczego będą realizowane po 2015 roku.

Wcześniej jeszcze, w sąsiedztwie stadionu PGE Arena na Letnicy, powstanie rozbudowane centrum targowo-wystawiennicze Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A., którego atutem będzie stadionowa infrastruktura i zaplecze parkingowe, dobre skomunikowanie oraz lokalizacja pobliżu Śródmieścia. Organizacja wystaw i targów w tej części miasta ułatwi także jej szybszą rewitalizację.

Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe