Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nowa inwestycja Goodman w Pomorskim Centrum Logistycznym

Do końca 2015 roku firma Goodman zbuduje dla nowego najemcy - dystrybutora FMCG obiekt magazynowo-biurowy o powierzchni 24 930 mkw. Nowa inwestycja jest kolejnym etapem rozbudowy Pomorskiego Centrum Logistycznego, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk.

A
A

Do końca 2015 roku firma Goodman zbuduje dla nowego najemcy - dystrybutora FMCG obiekt magazynowo-biurowy o powierzchni 24 930 mkw. Nowa inwestycja jest kolejnym etapem rozbudowy Pomorskiego Centrum Logistycznego, położonego w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk.

Goodman logotyp
Goodman logotyp
Goodman
Przeznaczeniem obiektu będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów FMCG. Projekt obejmuje 23 105 mkw. powierzchni magazynowej oraz 1 825 mkw. powierzchni biurowej. W części magazynowej wydzielone zostaną m.in. chłodnia o powierzchni 2 741 mkw. oraz mroźnia o powierzchni 382 mkw. Przekazanie obiektu planowane jest na IV kwartał 2015 r. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

- Umowa potwierdza wszechstronność Pomorskiego Centrum Logistycznego, jego strategiczną lokalizację oraz doskonałą infrastrukturę pozwalającą zaspokoić potrzeby najbardziej złożonej logistyki. Centrum logistyczne oferuje możliwość prowadzenia z tej lokalizacji sprawnej dystrybucji na region Polski Północnej, a także wykorzystanie dostępu do największego głębokowodnego portu kontenerowego na Bałtyku. Pomorskie Centrum Logistyczne to przykład jednej z najbardziej ambitnych inwestycji spekulacyjnych w Polsce oraz część naszej strategii obecności w kluczowych lokalizacjach logistycznych na mapie Polski - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Dotychczas w Pomorskim Centrum Logistycznym Goodman wybudował magazyn o powierzchni 14 tys.mkw., w całości wynajęty przez firmy Kuehne + Nagel, Terramar, NRF Poland i NTA. Oprócz centrum dystrybucyjnego powstającego dla nowego najemcy w budowie jest także kolejny obiekt o powierzchni 14 tys. mkw., który powstaje spekulacyjnie. Po ukończeniu trwających prac budowlanych powierzchnia Pomorskiego Centrum Logistyczne wzrośnie do blisko 53 tys. mkw.

Przy budowie nowego obiektu w Pomorskim Centrum Logistycznym Goodman położono duży nacisk na zastosowanie zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą klientowi na optymalizację kosztów użytkowania obiektu. Magazyn zostanie wyposażony w grubszą izolację dachu nad chłodnią i mroźnią oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Część magazynowa zostanie także podzielona na strefy oświetlenia aby zminimalizować zużycie energii. W części biurowej zainstalowane będą czujniki ruchu w celu wykorzystania światła elektrycznego tylko wtedy, gdy to konieczne. Z najemcą podpisana zostanie również dodatkowa klauzula "Zielonego Najmu", która zakłada ograniczenie produkcji odpadów oraz zużycia energii elektrycznej i wody.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowy projekt budowlany firmy Goodman w Polsce. Wielofunkcyjne centrum logistyczne, które powstaje na działce o powierzchni 110 ha, oferuje możliwość budowy magazynów logistycznych i hal produkcyjnych wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 500 tys.m2. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro.