PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Netvision – Konferencja Biznesu i Nowych Technologii

Netvision – Konferencja Biznesu i Nowych Technologii
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ogólnopolska konferencja Netvision to propozycja trójmiejskich studentów dla wszystkich pasjonatów biznesu i nowych technologii. W dniach 16 – 18 kwietnia 2015, Politechnika Gdańska wypełni się wiedzą, motywacją i warsztatami. A to wszystko w celu integracji środowiska akademickiego z biznesem. 


net

Netvision to jedno z największych przedsięwzięć studenckich w Trójmieście. W dotychczasowych edycjach, w konferencji wzięło udział ponad 4000 uczestników, a organizatorzy nawiązali współpracę z niemal 400 przedsiębiorcami. Co roku, w trakcie trzech dni wykładów i warsztatów poruszane są zagadnienia związane z najnowszymi technologiami, a także przedstawiane są najnowsze trendy w dziedzinach biznesu. Głównym celem konferencji jest poszerzanie horyzontów uczestników oraz integracja środowiska studenckiego z firmami reprezentowanymi przez starannie dobranych i doświadczonych prelegentów.

Program tegorocznych prelekcji:

16.04 (czwartek)

1. Financial World – duże liczby w jeszcze większym świecie

"Financial world" jest ścieżką skierowaną głównie do osób, które wiążą swoją przyszłość z sektorem finansów. Podczas całego dnia trwania ścieżki uczestnicy zostaną zapoznani z zagadnieniami z pogranicza finansów, ekonomii oraz matematyki finansowej, takimi jak zarządzanie ryzykiem finansowym czy doradztwo inwestycyjne. Dodatkowo odbędą się wykłady i warsztaty dla osób które chciałyby rozpocząć swoją przygodę na giełdzie.

2. Future Energy – odnawialne źródła energii

Na podstawie jednej z unijnych dyrektyw do 2020 roku Polska ma pozyskiwać co najmniej 15% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Proces „przestawiania” polskiej energetyki (opartej w większości na surowcach konwencjonalnych) na bardziej zielone tory nie jest jednak prosty i wymaga rozsądnych analiz możliwości rozwoju OZE w Polsce.

Ścieżka ma na celu przybliżenie sposobów pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, takich jak: energia z wiatru, promieni słonecznych, wody i energii geotermalnej. Dotyczyć to będzie małych przydomowych instalacji (m.in. pompy ciepła, fotowoltaika i kolektory słoneczne) jak i wielkich projektów (farmy wiatrowe).

Uczestnicy dowiedzą się:

  • Jaka jest przyszłość zielonej energetyki w Polsce i Europie?
  • Kim jest prosument i jakie są związane z tym korzyści?
  • Czy źródło energii odnawialnej domu jest opłacalne w każdym przypadku?
  • Jak uzyskać dofinansowanie na kolektor słoneczny i ogniwo fotowoltaiczne?
  • Jak wykonać analizę techniczno – ekonomiczną?

 

17.04 (piątek)

1. WEBAPPS – Make IT great!

Jak wynika z badań CBOS - “Internauci 2014” 63% badanych korzysta z Internetu co najmniej raz w tygodniu, a co za tym idzie przybywa osób, które korzystając z aplikacji internetowych, używają bankowości elektronicznej, robią zakupy online czy też oglądają telewizję przez Internet. Każda z tych osób potencjalnie mogłaby być zainteresowana, jak tworzone są takie portale, na jakich zasadach działają, jak można je rozwijać, jak samemu zacząć je robić.

Ścieżka przybliża technologie, które umożliwiają tworzenie aplikacji webowych (zarówno ich front- jak i backendu), dobre praktyki w zakresie ich stosowania, narzędzia ułatwiające pracę z nimi oraz testowanie aplikacji tworzonych z ich udziałem. Przedstawia również obowiązujące trendy i aktualne tendencje. Warsztaty pozwolą na pracę z niektórymi technologiami w praktyce, poznanie procesu projektowania aplikacji webowych i ich wdrażania.

2. Future Energy – surowce niekonwencjonalne

Od lat węgiel ma pozycję niekwestionowanego lidera jeżeli chodzi o surowce wykorzystywane w polskiej energetyce. Według obowiązujących obecnie standardów bezpieczeństwo energetyczne państwa powinno opierać się jednak o odpowiednio zbalansowany miks paliw.

W związku z emisją zanieczyszczeń towarzyszącą procesowi spalania paliw kopalnych, w ostatnich latach nastąpił w całej Europie duży wzrost pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Wciąż jednak dominującą rolę pełnią surowce konwencjonalne - w pierwszej kolejności wspomniany na początku węgiel kamienny i brunatny oraz gaz ziemny. Coraz więcej mówi się także o wprowadzeniu do miksu alternatyw - gazu łupkowego i energii jądrowej.

Ścieżka zaprezentuje jak powinien wyglądać kompromis pomiędzy poszczególnymi paliwami oraz odnawialnymi źródłami energii. Ukaże role i możliwości poszczególnych paliw oraz ich przyszłość w polskiej energetyce.

 

19.04 (sobota)

1. Project Management

Ścieżka ma na celu zwiększenie rozpoznawalności dziedziny jaką jest Zarządzanie Projektami wśród studentów kierunku Zarządzanie z różnych uczelni.

Podczas wykładów uczestnicy nauczą się podstawowych pojęć używanych w tej branży, zaś na warsztatach nabędą podstawowe umiejętności dotyczące między innymi organizacji projektu, aby mieć możliwość wprowadzenia ich w życie nie tylko w pracy, ale także w codziennych czynnościach.

2. Zaprezentuj się

Celem ścieżki jest przedstawienie najważniejszych zagadnień związanych z kreowaniem wizerunku - zarówno własnego, jak i firmy. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in., jak w praktyce wygląda praca w dziale PR, jak przygotować strategię działań PR, poznają tajniki kontaktów z mediami oraz opanują techniki wystąpień publicznych. Studenci dowiedzą się, jak prowadzić działania PR-owe niezależnie od ich skali: od promocji własnego wizerunku, przez PR w małych przedsiębiorstwach aż do dużych projektów.

3. Future Energy – systemy zarządzania energią

Optymalizacja zużycia energii to dziś jeden z tematów najszybciej przybierających na znaczeniu w dyskusjach o gospodarce. Wiąże się to z dynamicznie wzrastającymi kosztami pozyskiwania energii, zwłaszcza w Europie, gdzie uwarunkowania społeczno-polityczne forsują na producentach energii rozwiązania nie zawsze najkorzystniejsze z punktu widzenia rachunku ekonomicznego.

Celem ścieżki jest zaprezentowanie rozwiązań zwiększenia efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, zarówno największych korporacjach jak i w sektorze MŚP.

Przedstawione zostaną metody sporządzania audytów energetycznych i mechanizmy wsparcia Systemów Zarządzania Energią. Na praktycznych przykładach uczestnicy dowiedzą się o sposobach obniżenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw oraz o różnych korzyściach wynikających z ich wprowadzenia.

Omówione zostaną perspektywy rozwoju zagadnienia jakim jest zarządzanie energią w przedsiębiorstwach i ich wpływie na bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz konkurencyjność w gospodarce.

----

Więcej informacji oraz rejestracja: http://www.netvision.pl/

Justyna MichalkiewiczGdanskLABjustyna.michalkiewicz@gdansk.gda.pl
Justyna Michalkiewicz - najnowsze