Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nawet 19 tys. zł dotacji na firmę. Zgłoś się do PUP!

Własna firma to jedno z największych marzeń wielu gdańszczan. Brak niezbędnych środków na start często jednak powoduje, że fantastyczne pomysły na biznes nie opuszczają szuflady biurka. Ale to może się to zmienić! Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku właśnie uruchamia nabór osób, które jeszcze w tym roku chciałyby urzeczywistnić swoje marzenia. Okazja jest doskonała. Wielkość środków przyznawanych w ramach dotacji oraz warunki ich uzyskania już dawno nie były tak atrakcyjne.

A
A

Aby sięgnąć po fundusze wystarczy zarejestrować się w gdańskim urzędzie pracy i przygotować biznesplan. Nie obowiązują żadne dodatkowe kryteria dotyczące np. wieku, płci czy wykształcenia. Jednak najważniejszą nowością jest wysokość dotacji. Osoby planujące założenie działalności gospodarczej mogą otrzymać od PUP nawet 19 000 zł, to o 4 000 zł więcej niż dotychczas.

Droga do własnego biznesu rozpoczyna się od wizyty na stronie internetowej urzędu pracy. W strefie dla osób poszukujących pracy, znaleźć można druk wniosku o jednorazową dotację inwestycyjną na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dokument należy wypełnić, dokładnie opisując w nim swój pomysł na firmę. Uzupełnienie druku nie powinno nikomu sprawić większych kłopotów, jeśli jednak pojawią się pytania lub wątpliwości, warto je skonsultować z ekspertami urzędu pracy. Do dyspozycji są pracownicy Działu Programów Rynku Pracy.

Wypełniony wniosek należy złożyć w kancelarii urzędu pracy. Na zgłoszenia PUP w Gdańsku będzie czekał do 20 listopada 2015 r.

(IR)