Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Największe pomorskie targi pracy dla branży IT – Future3 - już po raz piąty w Gdańsku

20 października ruszyła V edycja Dnia Kariery i rozwoju w branży IT - Future3. W gdańskim Amber Expo zaprezentuje się ponad 40 pomorskich firm z branży IT - dla uczestników przygotowano jednak nie tylko możliwość spotkania z przedstawicielami najlepszych firm z całej Polski, ale także serię wykładów technicznych, warsztatów dotyczących programowania i rozwoju zawodowego, a także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

A
A

W ramach Future3 w Amber Expo zaprezentują się czołowe firmy IT w Trójmieście, które przedstawią swoją ofertę rekrutacyjną. Future3 to doskonała szansa na poznanie potencjalnych pracodawców i zrobienia pierwszego kroku na jednej z najbardziej atrakcyjnych ścieżek zawodowych. Dla uczestników przygotowano także szereg dodatkowych atrakcji: przez cały dzień, na scenie głównej targów będą odbywać się wykłady techniczne, prezentowane przez ekspertów-praktyków z branży, którzy w ich trakcie podzielą się swoim bogatym bagażem doświadczeń. Dla chętnych przygotowano także cykl warsztatów technicznych i HR-owych.

Ponadto, w ramach targów Future3, zorganizowana zostanie specjalna Strefa Rozwoju, w której uczestnicy targów będą mogli uzyskać cenne wskazówki, dotyczące kariery, np. o tym jak nie kończąc studiów o profilu informatycznym zostać programistą (obecnie w samym tylko Trójmieście jest kilkaset wolnych miejsc pracy w branży IT), a także skonsultować poprawność i atrakcyjność swojego CV z ekspertami z pracuj.pl.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w konkursie F3 Challenge, organizowanym podczas targów. Na najlepszych czeka szereg cennych nagród, takich jak: konsola Sony Playstation 4, iPad Mini 4, słuchawki Beats Solo 2 czy Raspberry Pi 3. By wziąć udział w konkursie F3 Challenge, uczestnicy pobiorą aplikację mobilną, by za jej pomocą, podczas wydarzenia, szukać rozmieszczonych na sali targów kodów QR i odpowiadać na pytania przygotowane przez organizatorów, zbierając punkty.

Osoby zainteresowane udziałem w Future3 z Trójmiasta na miejsce zawiozą (i odwiozą po wydarzeniu) bezpłatne autobusy.

Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji: www.future3.pl

Monika Zdroik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Referat Promocji Gospodarczej
Koordynator projektu "Study in Gdansk"