Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Najważniejsza impreza rynku giełdowego odbyła się w Gdańsku!

29 lipca 2011 na Targu Rybnym w Gdańsku odbyła się 4. edycja NewConnect Convention/Catalyst Bond Congress. Wydarzenie to, dotychczas znane pod nazwą NewConnect Convention już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez rynku giełdowego.

A
A

29 lipca 2011 na Targu Rybnym w Gdańsku odbyła się 4. edycja NewConnect Convention/Catalyst Bond Congress. Wydarzenie to, dotychczas znane pod nazwą NewConnect Convention już na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez rynku giełdowego, stając się jednocześnie przedsięwzięciem, które za każdym razem spotyka się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów, emitentów, autoryzowanych doradców, firm partnerskich, mediów oraz mieszkańców miast w których jest organizowane. Po raz pierwszy konferencja była poświęcona również rynkowi obligacji w ramach Catalyst Bond Congress.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowo-Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. Prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst ? rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynek energii.

NewConnect Convention / Catalyst Bond Congress to największa impreza promująca rynki NewConnect i Catalyst. Jest ona organizowana corocznie w innym mieście ? dotychczas były to: Łódź, Poznań i Wrocław. Ma charakter otwartej plenerowej konferencji, połączonej z częścią wystawienniczą i konferencyjną. Uroczystego otwarcia dokonał Ludwik Sobolewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, oraz prof. Leszek Pawłowicz, Dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej, Prezes Rady Giełdy.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tegoroczne, gdańskie przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości nadmorskiej aglomeracji. W przepięknej marynistycznej scenerii, nad Motławą, tuż przy kei, w bliskim sąsiedztwie gdańskiego Żurawia i Centralnego Muzeum Morskiego, inwestorzy i zwykli ludzie, którzy dopiero rozważają inwestycje na giełdowych rynkach mieli szansę zdobyć podstawową wiedzę jak i w co inwestować na tych młodych giełdowych rynkach oraz porozmawiać z ekspertami, odwiedzić stoiska emitentów i autoryzowanych doradców.

Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się więcej m.in. o skutecznym prowadzeniu relacji z inwestorami, wypełnianiu obowiązków informacyjnych i sprawozdawczości finansowej. W tym wyjątkowym wydarzeniu o charakterze edukacyjno - promocyjnym, uczestniczyło ponad tysiąc osób ? zarówno nowicjuszy, jak i doświadczonych uczestników rynku giełdowego.

Patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańsk. Impreza organizowana była we współpracy z Referatem Promocji Gospodarczej Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta, Agencją Rozwoju Pomorza, Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego oraz Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.

Żródło: www.newconnect.pl