Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na Uniwersytecie Gdańskim będą rozmawiać o kosmosie

Już 21 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się Konferencja Badań Kosmicznych.

A
A

Konferencja będzie poświęcona aktualnym problemom prawnym związanym z aktywnością w przestrzeni kosmicznej oraz rozwojowi nauki i technologii kosmicznych. Celem wydarzenia jest też stworzenie platformy do wymiany poglądów i wiedzy dla specjalistów nie tylko z dziedziny prawa, ale także nauk technicznych oraz ścisłych, jak również przedsiębiorców z branży kosmicznej. Konferencja w założeniu ma mieć charakter cykliczny, dając przy tym okazję do upowszechnienia wiedzy na temat badań kosmicznych. Organizatorem jest Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji UG we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną.

Konferencja Badań Kosmicznych
Konferencja Badań Kosmicznych
MZ

Patronat honorowy nad Konferencją objął: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska, Pan Paweł Adamowicz, JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. UG, dr hab. Jerzy Gwizdała, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG, prof. UG, dr hab. Jakub Stelina oraz Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Termin: 21 października 2016 r.

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UG, ul. Bażyńskiego 6, Gdańsk

Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja.

Więcej informacji, w tym formularz rejestracyjny, można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.kbk.ug.edu.pl

Monika Zdroik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Referat Promocji Gospodarczej
Koordynator projektu "Study in Gdansk"