Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na kilka dni Gdańsk stanie się światowym centrum finansowym

Już niebawem, w dniach 14-18 lipca 2012, w związku z Międzynarodową Konferencja Liderów Unii Kredytowych, Gdańsk stanie się światowym centrum finansowym. Spotkanie organizuje Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU - World Council of Credit Unions). Program konferencji znajduje się na stronie www.letsgdansk2012.org

A
A

Już niebawem, w dniach 14-18 lipca 2012, Gdańsk stanie się światowym centrum finansowym, w związku z Międzynarodową Konferencja Liderów Unii Kredytowych. Spotkanie organizuje Światowa Rada Unii Kredytowych (WOCCU - World Council of Credit Unions). Program konferencji znajduje się na stronie www.letsgdansk2012.org

WOCCU jest wiodącą międzynarodową unią i agencją rozwoju unii kredytowych na całym świecie. Promuje zrównoważony rozwój unii kredytowych i innych spółdzielni finansowych na całym świecie, aby poprawić  dostęp do wysokiej jakości i przystępnych cenowo usług finansowych. WOCCU działa w imieniu światowego systemu unii kredytowych przed organizacjami międzynarodowymi i współpracuje z rządami krajowymi w celu poprawy przepisów i regulacji finansowych.

Na konferencję WOCCU 2012, która odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku przybędzie ponad 1000 delegatów. To idealny moment  dla miasta, dla regionu, dla lokalnych firm, by wykazać się i udowodnić, że Gdańsk to profesjonalizm, to innowacyjne podejście do biznesu, to gwarancja organizacji konferencji na najwyższym poziomie.

Gdańsk Convention Bureau (GCB) od początku aktywnie wspierał pozyskanie kongresu, a teraz uczestniczy w planowaniu eventu, m.in. poprzez site inspections, które odbyły się w Gdańsku na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Ponadto GCB wspiera WOCCU poprzez rezerwacje w hotelach, pomoc we współpracy z lokalnymi usługodawcami, pomoc w formalnościach związanych z uzyskaniem zgód i patronatów na eventy towarzyszące kongresowi. W lipcu GCB zapewni Welcome Desk na lotnisku, gdzie uczestnicy konferencji zostaną powitani przez gospodarzy Regionu, zaraz po wylądowaniu w Polsce. GCB zorganizuje także w centrum kongresowym, punkt informacji turystycznej, dedykowany wyłącznie delegatom WOCCU. Dodatkowo Convention Bureau będzie sponsorem audioguidów, które ułatwią grupie gości zwiedzanie Grodu nad Motławą. Gospodarzem Kongresu jest firma SKOK.

Zeszłoroczny kongres WOCCU zgromadził uczestników z 62 krajów. Gościem honorowym konferencji, były premier wielkiej Brytanii Gordon Brown. Tam także promowano gdański kongres. GCB użyczyło na ten cel swoje stoisko wystawiennicze na czas trwania eventu, a także przekazało dla wszystkich delegatów materiały biznesowe, promujące Pomorze.

Filharmonia - foto
Filharmonia - foto
MH

Zdjęcie: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku fot. Paweł Klein