Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Miłośnicy gier komputerowych spotkają się na Politechnice Gdańskiej

Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych, która już po raz trzeci odbędzie się w Gdańsku to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Skierowana jest do szerokiego grona odbiorców związanych z polską branżą gier komputerowych .

A
A

Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych, która już po raz trzeci odbędzie się w Gdańsku to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Skierowana jest do szerokiego grona odbiorców związanych z polską branżą gier komputerowych.

Od 6 do 8 września Politechnika Gdańska będzie gościć przedstawicieli firm z branży gier komputerowych z całego kraju - programistów, projektantów, grafików, producentów i wszystkich innych zaangażowanych w proces produkcji gier, zawodowców jak i amatorów. Mottem tegorocznej edycji jest "I create games", nawiązujące do integracji twórców gier z całej Europy bez względu na specjalizację i poziom zaawansowania. Wśród wykładowców pojawią się przedstawiciele takich firm jak Ubisoft, Techland, 11 bit studios, Gameforge czy Amazon. Jeśli jesteś miłośnikiem gier komputerowych i szukasz informacji z pierwszej ręki na temat najnowszych planów wydawniczych nie może Cię tam zabraknąć. W programie zaplanowano konkursy dla twórców gier i pasjonatów, panele dyskusyjne, warsztaty animacji i wiele innych atrakcji. W każdym z konkursów pierwsze miejsca uhonorowane zostaną atrakcyjnymi nagrodami m.in. doskonałymi grami komputerowymi na PC oraz książkami o tworzeniu gier.

WGK_2012
WGK_2012
MZ

Konferencja WGK daje też uczestnikom szansę na do budowanie znajomości z profesjonalistami, niezależnymi twórcami z polskiej branży gier, jak i osobami ze środowisk naukowych. Najzdolniejsi polscy programiści, artyści i pasjonaci tworzący gry będą mieli szansę zaprezentować się potencjalnym pracodawcom. Prototypy lub demo gier będzie można zaprezentować podczas Developers Showcase. Ciekawym wydarzeniem będzie też Games Bonanza, czyli konkurs polegający na stworzeniu gry w bardzo krótkim czasie. Podczas zaledwie 8 godzin jego uczestnicy będą musieli przygotować małe dzieło i przekonać do niego publiczność. Takie zmagania to nie tylko dużo humoru i zabawy, ale również popis nieprzeciętnych umiejętności.

Organizatorzy WGK to grupa non profit współpracująca z Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Jagiellońskim. Poza organizacją konferencji jej celem jest także szeroko rozumiana promocja gier i ich tworzenia, w tym organizowanie delegacji twórców na konferencje w Polsce i za granicą, patronowanie innym wydarzeniom oraz prelekcje, artykuły i działalność naukowa.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Więcej informacji: www.wgk.pgda.pl