Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne MIPIM we francuskim Cannes

Są już pierwsze efekty wyjazdu do Cannes. Biznesem w Gdańsku są zainteresowane kolejne firmy z branży hotelowej, inwestorzy parkingów automatycznych oraz firmy z sektora logistyki.

A
A

W dniach 16-19 marca 2010 r. Miasto Gdańsk już po raz szósty uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych MIPIM we francuskim Cannes. Podczas tegorocznej edycji imprezy Polska była gościem honorowym. W związku z tym organizatorzy - Reed Midem, w celu promocji inwestycji związanych przede wszystkim z EURO 2012 zorganizowali szereg paneli i konferencji dedykowanych Polsce, m.in. panel partnerstwa publiczno - prywatnego w kontekście projektów realizowanych w naszym kraju oraz panel o atrakcyjności inwestycyjnej miast polskich.

Miasto Gdańsk jako jeden z gospodarzy EURO 2012 wzięło udział w targach MIPIM obok Warszawy, Poznania i Wrocławia. Partnerami stoiska byli także obok Miasta Sopot również partnerzy prywatni realizujący projekty na terenie Gdańska - BPTO (Projekt Młode Miasto na terenach postyczniowych) oraz TPS sp. z o.o. (Projekt Olivia Biznes Park w Gdańsku - Oliwie), a także spółka miejska - Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. prezentująca Projekt Centrum Logistycznego przy Porcie Północnym oraz Park Maszynowa.
Miasto Gdańsk, obok projektów związanych z EURO 2012, tj. ofertą inwestycyjną komercjalizacji 9 tys. m? pod koroną Stadionu PGE oraz komercjalizacji terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu - w tym m.in. Nowego Centrum Kongresowo - Wystawienniczego, promowało projekty realizowane w formule Partnerstwa Publiczno - Prywatnego: projekt wielopoziomowych parkingów podziemnych w Śródmieściu Gdańska oraz Nadmorskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku wraz z Aquaparkiem w Pasie Nadmorskim.

W targach wzięły udział również inne miasta polskie m.in. Kraków, Szczecin, Lublin, Białystok i Suwałki a także regiony polskie m.in: Warmia i Mazury, Świętokrzyskie oraz Wielkopolskie. Jednym z organizatorów konferencji był PAIiZ. W MIPIM wziął również udział przedstawiciel polskiego rządu - Wiceminister Gospodarki, Pan Rafał Baniak.
Ważnym akcentem polskim podczas targów był koncert chopinowski z okazji 200-nej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Są już pierwsze efekty wyjazdu do Cannes - jedna z firm niemieckich jest bardzo zainteresowana realizacją trzygwiazdkowego hotelu w Gdańsku. Odbyła się już w związku z tym wizyta studyjna i toczą się rozmowy o możliwościach realizacji inwestycji. Swoje zainteresowanie biznesem w Gdańsku wyraziły również inne firmy z branży hotelowej, inwestorzy parkingów automatycznych oraz firmy z sektora logistyki.

MH