Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Metsä Group już rekrutuje

A
A

Z kolejną roboczą wizytą przybyli do Gdańska przedstawiciele fińskiej Metsä Group. Ich przyjazd miał związek z trwającym procesem rekrutacyjnym oraz podpisaniem umowy dotyczącej współpracy oraz wsparcia, jakiego Miasto Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego udzieli firmie Metsä Group w związku z decyzją otwarcia oddziału w Gdańsku.

Metsä Group rozpocznie swoją działalność w Gdańsku niebawem. Do sierpnia 2012 roku pracę w gdańskim oddziale firmy podejmie około 30 osób. ? Przyjęte do pracy osoby przejdą szkolenie zarówno w Finlandii, jak i w Polsce? ? powiedziała Anneli Karhula, Director of Human Resources.

? Wygląda na to, że reakcje kandydatów na naszą ofertę są pozytywne: Gdańsk uważany jest za atrakcyjne miejsce, w związku z tym osoby spoza obszaru Gdańska wyrażają gotowość relokacji i podjęcia tutaj pracy. Z drugiej strony widzimy, że firmy fińskie cieszą się wśród kandydatów dobrą reputacją ? powiedział Jussi Noponen, SVP, Group Controller.

? Cieszymy się słysząc, że nie macie jak dotąd żadnych problemów z rekrutacją odpowiednich pracowników ? komentował postępy pozyskiwaniu pracowników Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Nowa inwestycja Metsä będzie zlokalizowana w Gdańsku. Fiński inwestor nie podjął jeszcze decyzji o wyborze konkretnego obiektu biurowego. W procesie wyboru najbardziej odpowiedniej powierzchni biurowej Metsä Group wspierana jest przez firmę Jones Lang LaSalle. ?Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu pracy i wsparcia, jakie otrzymujemy od Magdaleny Reńskiej, dyrektora gdańskiego oddziału Jones Lang LaSalle ? mówił na spotkaniu Jussi Noponen.

Metsä Group to spółka z branży przemysłu drzewnego, obecna jest w ponad 30 krajach i zatrudniająca 12,5 tys. pracowników. Działalność Metsä Group koncentruje się przede wszystkim na przetwarzaniu drewna pochodzącego z plantacji leśnych tzw. "Nordic wood".  Wśród produktów Metsä Group można znaleźć m.in. chusteczki higieniczne, papiery do pieczenia, karton i papier, włókna celulozowe, oraz tarcicę i drewno konstrukcyjne. W roku 2011 przychody koncernu wyniosły 5,3 mld Euro.

Wybór Gdańska na siedzibę oddziału Metsä Group nie jest przypadkowy. Fińscy inwestorzy po zapoznaniu się z potencjałem regionu, w tym z zasobami kadrowymi oraz dostępnością i standardem powierzchni biurowych wybrali właśnie Gdańsk spośród innych rozważanych lokalizacji w Polsce i krajach Europy Środkowej. Bez wątpienia na decyzje Finów miała też wpływ dostępność komunikacyjna, która poprzez stałe połączenia promowe i lotnicze łączące Gdańsk z Finlandią.

Izabela Disterheft

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Przemysław Rot

Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta