Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Meritum Bank działa już oficjalnie

20 stycznia, sąd rejonowy we Wrocławiu wydał postanowienie, którego skutkiem jest formalna zmiana nazwy Banku Współpracy Europejskiej S.A. na Meritum Bank ICB S.A. Siedziba banku została jednocześnie oficjalnie przeniesiona do Gdańska.

A
A

Bank ogłosił nową nazwę i logo już w październiku. Od tego czasu trwała formalna procedura, którą zakończyła decyzja sądu. Teraz zarząd banku pod kierownictwem Mariusza Karpińskiego może skupić się na realizacji kolejnych etapów strategii, która zakłada stworzenie nowej oferty, rozbudowę sieci oddziałów i wdrożenie innowacyjnej bankowości elektronicznej.

zdjecie
zdjecie
bk

http://www.meritumbank.pl/

?Zgodnie z planem wprowadzamy kolejne zmiany z banku. Dziś możemy powiedzieć, że faktycznie przeszliśmy do Meritum. Teraz przed nami jeszcze większe wyzwanie. Zbudujemy wizerunek Meritum Banku, który będzie budził zaufanie, a jednocześnie wyraźnie wskazywał cechy, które są dla nas najważniejsze - innowacyjność i wysoką jakość usług." - mówi prezes Mariusz Karpiński.

Jeszcze w tym półroczu ma zostać uruchomiony nowy centralny system informatyczny - zakupiony od Asseco def3000. Pozwoli on na wdrożenie nowych produktów dla dwóch podstawowych grup docelowych klientów banku - mikro i małych przedsiębiorstw oraz średniozamożnych klientów indywidualnych. Jednocześnie rozwijane będą produkty typowo konsumenckie.

?Zarejestrowanie nowej nazwy jest dla nas ważnym wydarzeniem. Wszyscy w Meritum Bank jesteśmy świadomi, że od teraz wszystko, co robimy, wpływa na to, jak nasz bank będzie postrzegany w przyszłości" - dodaje Joanna Krzyżanowska, wiceprezes banku, która wymyśliła nazwę Meritum Bank.

Istotne jest także formalne zarejestrowanie siedziby banku w Gdańsku. Dzięki temu ostatecznie weszło w życie porozumienie z władzami miasta, które bank podpisał w ubiegłym roku.
?Jestem dumny i szczęśliwy, że Meritum Bank zdecydował się dołączyć do licznego grona firm, które umiejscowiły swoją siedzibę w Gdańsku. Władzom banku, jego właścicielom i wszystkim pracownikom życzę, aby Gdańsk i wraz z całym obszarem metropolitalnym i jego potencjałem stał się miejscem, gdzie możliwy będzie dynamiczny rozwój banku, skutkujący silną pozycją na rynku finansowym. Jednocześnie jestem przekonany, że nowa nazwa banku stanie się kolejną gdańską marką, zawsze kojarzoną z naszym miastem" powiedział Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz.

 

 

***
Informacja dodatkowa: o Meritum Bank

Większościowym akcjonariuszem banku jest fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., któremu doradza Innova Capital. W dniu 20 listopada 2007 fundusz zakupił większościowy pakiet akcji i od 29 stycznia 2008 jest jego większościowym akcjonariuszem. Prezesem Zarządu jest Mariusz Karpiński.

akcjonariusze
akcjonariusze
bk

Pod koniec maja 2008 Rada Nadzorcza zatwierdziła nową strategię rozwoju. Meritum Bank S.A. rozpocznie działalność operacyjną na nowym systemie informatycznym w pierwszej połowie 2009. Strategia zakłada pozyskanie 300 tysięcy klientów do 2013 roku. Bank będzie specjalizował się w obsłudze mikro- i małych firm (do 10 mln zł rocznego obrotu) oraz rachunkach i depozytach dla osób o miesięcznych przychodach powyżej 5 tys. zł, w tym osób prowadzących działalność gospodarczą. Strategia Banku w tym filarze będzie wdrażana etapami po uruchomieniu nowego systemu informatycznego. Drugim istotnym filarem strategii będzie oferta consumer finance. Bank będzie oferował pełen zakres produktów kredytowych dla klientów detalicznych, właścicieli obsługiwanych firm i ich pracowników. W ofercie Banku znajdą się kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne i karty kredytowe. Ta oferta będzie dostępna w oddziałach i u partnerów.

Kontakt: Paweł Banaszak
Stanowisko: Rzecznik Prasowy Banku
Numer telefonu: 693 092 364
E-mail: pawel.banaszak@meritumbank.pl