Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lider Innowacji - spotkanie pomysłodawców z inwestorami

A
A

Jest szansa, aby zainwestować w innowacyjne i lukratywne pomysły dotyczące: mobilności elektrycznej, zdrowej żywności, innowacyjnych zabawek naukowych, sztuki oraz innowacyjnego wsparcia dla przedsiębiorczości. Prezentacja pomysłów, wypracowanych w programie "Lider Innowacji" odbędzie się 6 marca, o godz. 13.00 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W Programie „Lider Innowacji” uczestniczy 30 przyszłych Liderów, którzy pod opieką mentora, eksperta innowacji – Mario Raicha, pracowali nad rozwojem pomysłów na innowacyjne projekty. W chwili obecnej projekty są gotowe do prezentacji potencjalnym partnerom i inwestorom, znajdują się w fazie przedwdrożeniowej. Aby mogły dalej się rozwijać i zostać wprowadzone na rynek, potrzebują wsparcia finansowego.

Agenda spotkania:
13.00 – 13.10: Powitanie – Joanna Oberbek, Wiceprezes Spółki InnoBaltica
13.10 – 14.00: Wykład – prof. Mario Raich „Przywództwo holistyczne. Zarządzanie przedsiębiorstwem w dobie cyfryzacji”
14.00 – 14.45: Prezentacja projektów
14.45 – 16.00: Matchmaking przy stolikach – rozmowy z inwestorami oraz Agentami Innowacji
16.00: Poczęstunek

Prezentowane pomysły są efektem Programu Kształcenia Liderów, który wraz z rozwojem marki Skills Adventure został uruchomiony przez spółkę InnoBaltica. Celem Programu jest wykształcenie grupy Liderów Innowacji, którzy nabędą kompetencje w zakresie generowania pomysłów na innowacyjne projekty, znajdowania kreatywnych rozwiązań oraz konstruowania kreatywnych zespołów roboczych i zarządzania projektem innowacyjnym. Pilotaż programu zrealizowany w 2013 roku odniósł wyraźny sukces, większość z projektów wypracowanych podczas programu jest w chwili obecnej wdrażana, a dwa z nich już stały się widocznym elementem gospodarki Pomorza: powstanie regionalnego funduszu pre-seed oraz uruchomienie ośrodka leczenia astmy w Sopockim Klastrze Żeglarskim jako pilota dla dalszych działań.

Pełna lista oraz opis pomysłów: LiderInnowacji_projekty (99 KB)

Więcej informacji: http://www.innobaltica.eu/pl/node/324

Justyna Michalkiewicz (0)
GdanskLAB