Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Let's Gdańsk!

Po raz drugi w Polsce zorganizowana została konferencja Światowych Unii Kredytowych - World Credit Union Conference (WOCCU). Gospodarzem tegorocznego spotkania przedstawicieli unii kredytowych z całego świata był Gdańsk. Z uczestnikami kongresu spotkał się Prezydent RP Lech Wałęsa.

A
A

Po raz drugi w Polsce zorganizowana została konferencja Światowych Unii Kredytowych - World Credit Union Conference (WOCCU). Gospodarzem tegorocznego spotkania przedstawicieli unii kredytowych z całego świata był Gdańsk. Z uczestnikami kongresu spotkał się Prezydent RP Lech Wałęsa.

Po raz pierwszy konferencja Światowych Unii Kredytowych w Polsce odbyła się w Warszawie 10 lat temu. Poza Warszawą spotkania odbyły się m.in. w Barcelonie, Honkongu, Dublinie, Rzymie, Calgary, Brisbane, czy Paryżu. Tym większym sukcesem była dla Gdańska możliwość organizacji tegorocznej konferencji promowanej pod hasłem "Let's Gdańsk" (www.letsgdansk2012.org).

W ciągu trzech dni trwania eventu (15-18 lipca), zorganizowanego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, dyskutowano głównie na temat kryzysu w sektorze bankowym i jego wpływu na działalność unii kredytowych. Głos w debacie zabrały największe osobistości sektorów finansowego i bankowego m.in. John Kutchey, Bill Cheney i Brett King. Konferencji towarzyszyło Światowe Forum Liderów Kobiet (World Womens Leadership Forum) dotyczące zaangażowania kobiet i wykorzystania ich potencjału w rozwoju lokalnych społeczności.

Współgospodarzem kongresu była firma SKOK. Od początku w organizację konferencji aktywnie zaangażowane było Gdańsk Convention Bureau/Gdańska Organizacja Turystyczna, których przedstawiciele wraz z wolontariuszami przywitali uczestników spotkania na lotnisku im. Lecha Wałęsy. GCB zapewniło również delegatom zjazdu dostęp do Punktu Informacji Turystycznej w budynku Filharmonii oraz pakiet materiałów promocyjnych dotyczących Gdańska i Regionu. Było ono również sponsorem audioguidów, z których w wolnym czasie korzystali delegaci bliżej poznając Gdańsk - szczególnie, że dla wielu z nich było to pierwsza wizyta nie tylko w Trójmieście, ale w Polsce. Na czas trwania konferencji stałym elementem gdańskiego obrazu stali się delegaci WOCCU zmierzający w stronę Ołowianki bądź z aparatami przemierzający główne turystyczne ulice Gdańska.

Konferencja Światowych Unii Kredytowych była wydarzeniem niezwykle prestiżowym nie tylko dla Gdańska, ale również dla całego Regionu. Dziś, już po jej zakończeniu, można śmiało powiedzieć, że okazała się również wielkim sukcesem organizacyjnym i logistycznym. Gdańscy przedsiębiorcy, związani z branżą turystyczną, hotelarską, gastronomiczną, pokazali swój profesjonalizm, który doceniło ponad 1000 uczestników konferencji.

Gdańsk staje się coraz bardziej atrakcyjną destynacją konferencyjną, mogącą śmiało konkurować z innymi potęgami konferencyjnymi w Europie.  Przed miastem ogromna szansa, aby znaleźć się na mapie najpopularniejszych miast organizatorów eventów biznesowych.

Tak więc "Let's (go) Gdańsk"!

WOCCU - foto
WOCCU - foto
MH