Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Łam schematy! Design Thinking Week 2014 na Politechnice Gdańskiej

Warsztaty, konferencja, szkolenia i spotkania ze światowej sławy specjalistami. Już od 17 października 2014 w całej Polsce rusza projekt Design Thinking Week 2014.

A
A

Design Thinking Week to projekt absolwentów ministerialnego programu Top 500 Innovators z całej Polski. Jego celem jest upowszechnianie metodyki w środowiskach akademickim, biznesowym, samorządowym i pozarządowym. Jest to tygodniowy cykl wydarzeń obejmujący warsztaty, szkolenia, prelekcje, wystawy oraz projekty oparte na rzeczywistych problemach biznesowych czy społecznych realizowane w całej Polsce.

Design_Thinking_PG
Design_Thinking_PG
MZ

W Gdańsku projekt jest organizowany przez grupę energicznych i otwartych osób związanych z Politechniką Gdańską, młodych przedsiębiorców i działaczy społecznych oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem merytorycznym są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ambasada USA oraz Stanford University.

Design thinking to metodyka tworzenia nowych rozwiązań w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Wywodzi się z Uniwersytetu Stanforda w Stanach Zjednoczonych. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowych - ulepszonych: produktów, technologii, usług, strategii, programów edukacyjnych czy modeli biznesowych. Design thinking, poprzez swój uniwersalny charakter, ma szerokie zastosowanie, wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z problemami, które nie mają jednego oczywistego rozwiązania czy sztywnych ram. Zmusza twórców do wejścia w rolę klienta i niejako dotknięcia jego faktycznych potrzeb. Metodyka uczy, jak, stosując szybkie i tanie prototypy, dochodzić do najlepszych rozwiązań.

Politechnika Gdańska zaprasza studentów, pracowników naukowych i administracyjnych, doktorantów i inne zainteresowane osoby do wzięcia udziału w wydarzeniach Design Thinking Week.

W programie m.in.:

  1. warsztaty dla doktorantów i młodych naukowców jak uczyć i jak projektować zgodnie z metodyką (17-18.10)
  2. warsztaty dla studentów jak projektować zgodnie z metodyką (20-23.10, jednodniowe)
  3. Konferencja Zamykająca Design thinking Week 2014 dla wszystkich o różnych obliczach dizajnu i design thinking (24.10)
  4. warsztaty designerskie dla studentów i młodych przedsiębiorców prowadzone przez ekspertów z Trójmiasta i z USA (24.10)
  5. webinarium ze specjalistami ze Stanford University (j. angielski) (24.10)

Gośćmi honorowymi na Konferencji Zamykającej 24.10 są m.in.: pan prof. Piotr Moncarz ze Stanford University oraz pani Katy Kavanaugh, gość specjalny Ambasady USA w Polsce.

Szczegółowy program na stronie:

http://www.doctorants.pg.gda.pl/wiki/doku.php?id=design_thinking_week_2014

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska, Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Henryk Krawczyk oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk i Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. 

 

Monika Zdroik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Referat Promocji Gospodarczej
Koordynator projektu "Study in Gdansk"