Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejne spotkanie ICCA Research, Sales and Marketing Programme

W dniach 14 - 17 lipca 2010 r. w Wilnie miało miejsce kolejne spotkanie ICCA Research, Sales and Marketing Programme.

A
A

W dniach 14 - 17 lipca 2010 r. w Wilnie miało miejsce kolejne spotkanie ICCA Research, Sales and Marketing Programme.

W ciągu 3 dni szkolenia każda osoba z zespołu Gdańsk Convention Bureau uczestniczyła w 16 indywidualnie wybranych wykładach, seminariach i warsztatach. Głównymi tematami tegorocznego programu były: umiejętność prezentacji, negocjacje z klientami, jak zorganizować study tour z sukcesem, baza danych ICCA i jej nowe funkcje, opracowanie budżetu właściwego dla osiągnięcia maksymalnego efektu, budowanie lepszych relacji wewnątrz destynacji, idealny PR, nowe kierunki i trendy w przemyśle spotkań itp.

Każdy z delegatów miał szansę brać udział w praktycznych zajęciach nad RFP (request for proposal) i bid (tworzenie ofert), gdzie uczono jak zidentyfikować luki w RFP oraz rozpoczęto dyskusję jak najlepiej odpowiadać na konkretne zapytania. W drugiej części spotkania uczestniczyli przedstawiciele firm, które wystawiły konkretne RFP, co ułatwiło wymianę opinii, wyszukanie błędów oraz wypracowanie wspólnych poprawek.

W ramach tegorocznego spotkania ICCA zaproponowała delegatom: networking, kompleksowy program edukacyjny, Business Exchange, ale również mieliśmy szansę dyskutować o naszych lokalnych projektach, problemach w ich realizacji, wymienić opinie i poradzić się prelegentów oraz przedstawicieli zaproszonych firm i stowarzyszeń.

Warto wspomnieć, że wszyscy delegaci otrzymali urządzenia Spotme, które ogromnie ułatwiły kontakt między obecnymi na konferencji, przesyłanie wiadomości, usprawniły także przebieg całej konferencji. Urządzenie okazało się bardzo przydatne szczególnie podczas wymiany wizytówek. W trakcie ostatniego dnia Gdańsk Convention Bureau miało okazję zaprezentować Pomorze wszystkim delegatom.

 Kolejna edycja ICCA Research, Sales & Marketing Programme 2011 już za rok w Gdańsku!