Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kolejna wizyta zagranicznych touroperatorów w Gdańsku i Regionie

W dn. 7-9.11.2011 Gdańsku i Regionie odbyła się kolejna wizyta studyjna dla zagranicznych dziennikarzy, agencji eventowych i touroperatorów. Przyjazd 8 gości zorganizowała na zlecenie GCB firma ATP activity - PCO (Profesjonalny Organizator Kongresów). GCB zaprosiło do Trójmiasta gości z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii oraz Danii.

A
A

W dn. 7-9.11.2011 Gdańsku i Regionie odbyła się kolejna wizyta studyjna dla zagranicznych dziennikarzy, agencji eventowych i touroperatorów. Przyjazd 8 gości zorganizowała na zlecenie GCB firma ATP activity - PCO (Profesjonalny Organizator Kongresów). GCB zaprosiło do Trójmiasta gości z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii oraz Danii.

Zaproszone osoby miały możliwość zapoznać się z bazą hotelowo-konferencyjną oraz możliwościami konferencyjnymi Gdańska i województwa pomorskiego (obiekty o najwyższym standardzie). Pierwszego dnia w Restauracji Filharmonia odbyła się prezentacja Regionu, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów konferencyjnych. Później goście udali się na piesze zwiedzanie Głównego Miasta. Tego samego dnia goście odwiedzili dwa gdańskie hotele: Hilton oraz Scandic, a także Polską Filharmonię Bałtycką. Wieczór zakończył się degustacją regionalnego piwa w gdańskiej Browarni.

We wtorek, 8 listopada, goście GCB wybrali się na Zamek w Malborku. Obiekt, jak u wszystkich poprzednich grup, wywołał zachwyt. To doskonałe miejsce na tzw. incentives. Na lunch zaproszono gości do hotelu Qubus. Przy okazji wszystkich posiłków raczono ich wyłącznie specjałami polskiej kuchni. W godzinach popołudniowych grupa udała sie na zwiedzanie Sopotu, zapoznając się także z tamtejszymi obiektami konferencyjnymi tj. Sofitel Grand Sopot i Sheraton Sopot Hotel Conference Center & Spa. Tego dnia GCB zorganizowało uroczystą kolację w Tawernie Orłowskiej dla Gości oraz Partnerów GCB, firm PCO - Teja Tur oraz Activ Tours, Centrum Konferencyjno Wystawienniczego AMBER  Expo oraz Inspiros. Czas uprzyjemniała muzyka na żywo grana przez kapelę szantową.

Ostatni, trzeci dzień wzbudził sporo wrażeń. Rozpoczął się wizytą na stadionie PGE Arena, gdzie już czuć nadchodzące emocje związane z EURO 2012. Stadion w kształcie bursztynu wygląda zjawiskowo (44 000 miejsc). Następnie odwiedzono Ergo Arenę - wielofunkcyjną halę na granicy Gdańska i Sopotu. Obiekt mieści do 15 000 osób na głównej arenie. Warto dodać, że dla większości była to pierwsza wizyta w Gdańsku i w Polsce. Na koniec wizyty Gdańsk Convention Bureau zaplanowało live cooking! Dziennikarzy i touroperatorów zaproszono do restauracji Godding w Sopocie, gdzie pod okiem profesjonalnych kucharzy goście przygotowali polskie specjały, m.in.: śledzie w śmietanie, krupnik, zrazy wołowe oraz przepyszny deser - pączki. Podziękowania, które spływają na ręcę GCB, utwierdzają zespół w przekonaniu, że podróże studyjne to właściwa forma promocji Gdańska i regionu jako wschodzącej gwiazdy na środkowoeuropejskim rynku konferencji.

"Podczas mojego krótkiego pobytu szybko obaliłem powszechny mit, że Polska to ubogi kraj. To, czego doświadczyłem w Gdańsku zmieniło moje przeświadczenie. Gdańsk to miasto pełne energii, modne, budowane na nowo od 1989 roku przez młodych ludzi, co ważne ludzi o wysokiej etyce pracy. To co zostało osiagniete w tak krótkim czasie jest naprawdę imponujące. Nowe obiekty, hotele i towarzysząca im infrastruktura sprawia, że Gdańsk pretenduje do miana topowej europejskiej destynacji, co odczuwa się na każdym kroku. Jeśli dodamy do tego ciekawą kulturę, goscinność mieszkańcow i ciepło, ktorym obdarzają gości, mamy dowód na to, że Gdańsk i Polska to wschodzące gwiazdy" - Lawrence Gordon, Wielka Brytania.