Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Jak inwestować z głową?

Ministerstwo Skarbu Państwa, Dom Inwestycyjny BRE Banku oraz partnerzy programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” zapraszają na otwarte spotkanie o inwestowaniu na giełdzie „Inwestuj Świadomie”, które odbędzie się 8 października w Gdańsku.

A
A

Akcjonariat Obywatelski
Akcjonariat Obywatelski
SII

Wspólnie z Ministerstwem Skarbu Państwa, Domem Inwestycyjnym BRE Banku oraz partnerami programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” zapraszamy na otwarte spotkanie poświęcone inwestowaniu na giełdzie organizowane w ramach projektu „Inwestuj Świadomie”

„Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” to działania edukacyjne zainicjowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa skierowane do inwestorów indywidualnych. Osoby stawiające pierwsze kroki na giełdzie oraz inwestorzy z większym doświadczeniem mogą wziąć udział w spotkaniach z ekspertami i zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jakie możliwości daje rynek kapitałowy. Na portalu wiedzy o inwestowaniu na giełdzie www.AkcjonariatObywatelski.pl dostępne są materiały edukacyjne, multimedia, artykuły prasowe oraz testy i symulacje giełdowe.

Zgodnie z założeniami programu uczestnicy organizowanych w Gdańsku warsztatów zostaną stopniowo wprowadzeni w świat giełdy i inwestycji. Poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce, rodzaje instrumentów finansowych, podstawowe strategie inwestycyjne. Dowiedzą się, jak się zachować podczas spadków na giełdzie. Otrzymają również praktyczne wskazówki, czym kierować się inwestując na giełdzie oraz jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusza spółki giełdowej.

W czasie spotkania zorganizowanego 8 października 2012 o godzinie 16.30 w siedzibie "Pracodawców Pomorza" przy Al Zwycięstwa 24 będzie możliwość porozmawiania ze specjalistami z domu maklerskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Zgłoszenie na bezpłatne spotkanie można złożyć na stronie www.AkcjonariatObywatelski.pl lub w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych pod numerem (71) 332 95 65.