Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego odbędzie się 26 lutego na Uniwersytecie Gdańskim.

A
A

W czwartek 26 lutego, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego. Tematyka Konferencji obejmuje problemy prawa żeglugi morskiej.

Tradycyjnie już, celem spotkania jest stworzenie platformy do podjęcia debaty o sprawach morskich oraz wymiana poglądów przez prawników i przedstawicieli świata nauki, a także przedsiębiorców z sektora gospodarki morskiej i studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Konferencja, która stała się już  rozpoznawalnym wydarzeniem w branży, co roku przyciąga coraz liczniejsze grono uczestników. W tym roku będzie to ponad 180 osób.

W trakcie Konferencji omówione zostaną m. in. zagadnienia związane z charakterem prawnym statku morskiego, instytucji aresztu statku czy odpowiedzialności za jego eksploatację. Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji dotyczącej przewozu i korzystania ze statku. Zaproszeni goście poddadzą również analizie regulacje w obszarze ubezpieczeń morskich, w tym ubezpieczenia frachtu, paliwa oraz załogi i pasażerów.

Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Katedrę Prawa Morskiego, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk oraz Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego.

Miasto Gdańsk jest oficjalnym Partnerem Wydarzenia. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Gdańska.

Monika Zdroik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej
Referat Promocji Gospodarczej
Koordynator projektu "Study in Gdansk"