Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

InfoShare 2015 – ruszyły zapisy online!

A
A

Jedna z największych konferencji Tech & New Media w Europie odbędzie się 11 i 12 czerwca w AmberExpo w Gdańsku. Ponad 3500 uczestników i 80 prelegentów z całego świata, networking na bursztynowym stadionie, specjalna strefa dla startupowców i inwestorów – Startup Zone, a także wydarzenia kulturalne i plenerowe. Dziewiąta edycja infoShare to moc wydarzeń!

InfoShare 2015 to przede wszystkim merytoryka, networking, idee, twórcy oraz międzynarodowe sukcesy. – Od pierwszej edycji w roku 2007, infoShare rozwinęło się do imponujących rozmiarów – mówi Grzegorz Borowski, jeden z organizatorów. – Konsekwentnie poszerzamy spektrum merytoryczne konferencji, zwiększając jednocześnie jej zasięg. W kreatywnej przestrzeni Miasta Gdańsk spotkają się ponownie przedsiębiorczy, twórczy specjaliści oraz CEO nie tylko z Polski, ale i całej Europy – podsumowuje.

Podczas tegorocznej edycji infoShare będzie możliwy udział nie tylko w wykładach, ale także w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych, związanych z tematyką m.in.: software development (frontend oraz backend), UX design, digital marketing oraz entrepreneurship.

Wprowadzona w ubiegłym roku Startup Zone, organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, będzie miała swoją kontynuację także podczas tegorocznej edycji. Startupy biorące udział w Startup Zone będą mogły zaprezentować swój pomysł i zainteresować nim inwestorów na kilka sposobów. Jednym z nich jest udział w Startup Expo – przestrzeni gromadzącej najbardziej innowacyjne projekty z całego świata. Startup Zone to także szansa na występ na startupowej scenie (Startup Stage) oraz walkę o tytuł najlepszego startupu – Startup Contest.

– Startup Zone to miejsce w całości dedykowane ciekawym pomysłom oraz firmom i inwestorom, którym zależy na wsparciu dobrze rokujących projektów – mówi Agnieszka Meller, manager z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Głównym elementem strefy jest Startup Contest, do udziału w którym zapraszamy startupy z całego świata znajdujące się na wczesnym etapie realizacji projektu, ale posiadające już co najmniej wersję demo swojego produktu. Interesują nas zarówno polskie, jak i zagraniczne pomysły; celujące w obszar IT i nowych technologii, a także ciekawe projekty ambitnych naukowców marzących o ich komercjalizacji. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowaliśmy sporo atrakcji. Dodatkowo, jednego z polskich finalistów Startup Zone czeka w tym roku specjalna nagroda. Wybrany zostanie startup, który jako reprezentant naszego kraju pojedzie do Kopenhagi na międzynarodowe finały Creative Business Cup! To będzie wyjątkowe wydarzenie! – podsumowuje Meller.

To jednak nie koniec zmian i nowości w programie – agenda infoShare 2015 zapełnia się, obfitując nie tylko w ciekawe wystąpienia, ale także w wydarzenia kulturalne czy rekreacyjne – m.in. wyścigi smoczych łodzi czy poranne beach running. Nie zabraknie miejsca na spotkania z inwestorami, networking czy relaks.

Aby zapewnić inicjatywie rozwój, a uczestnikom najlepszy dostęp do konferencyjnej oferty, wprowadzone zostały nowe zasady uczestnictwa. Podstawowy udział w infoShare pozostaje oczywiście bezpłatny, jednak organizatorzy przygotowali także szereg zróżnicowanych biletów uprawniających do wzięcia udziału w dodatkowych aktywnościach, głównie związanych z networkingiem.

Zapraszamy do rejestracji:

www.infoshare.pl

Justyna Michalkiewicz (0)
GdanskLAB