Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

InfoShare 2010 ? tysiąc gorących głów

Ponad 1000 uczestników z całego kraju wzięło udział w organizowanej już po raz czwarty w Gdańsku konferencji InfoShare 2010, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

A
A

Ponad 1000 uczestników z całego kraju wzięło udział w organizowanej już po raz czwarty w Gdańsku konferencji InfoShare 2010, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.

Tak duża frekwencja to zasługa ciekawej tematyki konferencji oraz wyjątkowego grona prelegentów i uczestników paneli tematycznych. Tegoroczna konferencja InfoShare obok zagadnień ściśle związanych z branżą IT, objęła także tematy z obszaru e-marketingu, zarządzania oraz rozwoju Przedsiębiorczości. Wybór tematów nie był przypadkowy bowiem, jak twierdzą organizatorzy konferencji ?życie, nie jest jednobarwne, a kolorowe i takie ma być infoShare - niejednorodne, wielotematyczne, otwarte, a przede wszystkim interesujące dla uczestników".

Dwudniowa Impreza InfoShare, która na stałe zagościła w kalendarzu gdańskich konferencji jest przedsięwzięciem pro publico bono wymyślonym i konsekwentnie realizowanym przez czterech absolwentów Politechniki Gdańskiej: Andrzeja Kiesz, Grzegorza Borowskiego, Tomasza Pawul oraz Marcina Pokojskiego, którym przyświecała idea stworzenia niekomercyjnej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń ekspertów związanych bezpośrednio lub pośrednio z branżą informatyczną. Twórcy imprezy dziś zawodowo związani są z portalem internetowym wp.pl i należą do Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Efektem ich działań jest obecność wielu znaczących osobistości świata IT. Także w tym roku w konferencji udział wzięli przedstawiciele reprezentujący wiele liczących się dziś w branży firm, które zaczynając od zera odniosły sukces rynkowy. Pierwszego dnia tegorocznej konferencji swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele: codility.com (Krzysztof Kowalczyk, Grzegorz Jakacki), UBIK BC (Krzysztof Kowalczyk), BanQsoft (Grzegorz Szostek), joeMonster.org i demotywatory.pl (Mariusz Składanowski), fotka.pl, świstak.pl, media2.pl, finansowo.pl (Rafał Agnieszczak), blip (Marcin Jagodziński), niebezpiecznik.pl oraz Compendium (Piotr Konieczny).

Piątkowa część konferencji podzielona była na dwie ścieżki tematyczne- ścieżkę ?miękką" oraz ?technologiczną". W programie pierwszej z nich można było wysłuchać wystąpień Tomasza Mnicha (Lukas Bank, ?Jak osiągać większe efekty osobiste, w swoim zespole lub firmie?"), Natalii Hatalskiej (hatalska.com, ?Science fiction, czy nasza rzeczywistość? Nowe technologie w reklamie"), Mariusza Woźnickiego (Harder&Harder, ?Social Media, czyli marketing z wykorzystaniem serwisów społecznościowych"), Macieja Rosy z InConsulting, ?Zaplanuj swoją karierę jako informatyk - za co i ile płacą firmy informatykom?", Wojciecha Kuroczyckigo z one99, ?dotacje dla e-biznesu w praktyce", Małgorzaty Jasnoch z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości ?Zanim będziesz szukał dofinansowania dobrze zaplanuj swój biznes!" oraz Józefa Balickiego z Sieci Aniołów Biznesu Amber, ?Krótki przegląd systemu wsparcia dla początkujących przedsiębiorców". Ścieżkę ?miękką" podsumował panel dyskusyjny, współorganizowany przez Miasto Gdańsk ?Jak rozwijać własny biznes", którego uczestnikami, byli: Małgorzata Jasnoch (Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości), Józef Balicki (Sieć Aniołów Biznesu Amber), Maciej Grabski (Business Angel Seedfound) oraz Mirosław Wąsowicz (NetMining). Ścieżka ?technologiczna" należała do Łukasza Skrzypka z plex.pl, ?iplex - dwa lata na rynku VOD, model płatny vs darmowy", Marka Sokołowskiego z Oracle, ?Świat danych poza bazą", Piotra Pietrzaka z IBM, ?Od krosna Jacquarda do architektury hybrydowej - architektura systemów wczoraj i dziś", Sebastiana Kruka z Knowledge Hives, ?Sieć semantyczna w praktyce") oraz Bartłomieja Zassa z Microsoftu, ?Nowości w Silverlight 4".

Liczba osób zgromadzonych na prelekcjach podczas obu dni konferencji świadczy o tym, że InfoShare powinno stać się jedną ze sztandarowych konferencji branżowych organizowanych w Gdańsku. Warto przy okazji wspomnieć, że krótko przed konferencją ukazało się w Gazecie Wyborczej Trójmiasto specjalne wydanie dodatku Magazyn Pomorski przygotowane we współpracy z Biurem Prezydenta ds. Promocji Miasta i poświęcone perspektywom rozwoju rynku IT w Metropolii Gdańskiej.

Więcej o konferencji na stronie http://infoshare.pl

Aleksandra Mokwa, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta