Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Inauguracja Lekcji Przedsiębiorczości!

Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapraszają na inaugurację projektu „Lekcje Przedsiębiorczości”, która odbędzie się w środę 24 września i przybierze formę Gry Miejskiej. Lekcje Przedsiębiorczości to pierwszy w Polsce projekt wykorzystujący metodę gamifikacji w edukacji przedsiębiorczości w szkołach!

A
A

Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapraszają na inaugurację projektu „Lekcje Przedsiębiorczości”, która odbędzie się w środę 24 września i przybierze formę Gry Miejskiej. Lekcje Przedsiębiorczości to pierwszy w Polsce projekt wykorzystujący metodę gamifikacji w edukacji przedsiębiorczości w szkołach!

W wydarzeniu wezmą udział nauczyciele i reprezentacje uczniów z 6 gdańskich szkół, które zaangażowały się w pilotaż projektu Lekcje Przedsiębiorczości i będą w nim uczestniczyć w roku szkolnym 2014-2015 (około sześcioosobowe zespoły z każdej szkoły, których pomysł został najwyżej oceniony we wstępnej eliminacji).

- Gra Miejska rozpocznie się o godzinie 9:00. Zadaniem uczestników będzie stworzenie narzędzia ułatwiającego pracę Prezydentowi Miasta Gdańska. W południe zespoły zaprezentują efekty swojej pracy przed reprezentantem władz miasta, a drużyna, która stworzy najciekawsze narzędzie, będzie uczestniczyć w specjalnie zwołanym przez prezydenta posiedzeniu – mówi Joanna Grandzicka, wiceprezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Koncept i miejsce gry
Koncept gry opiera się na wykorzystaniu przez uczniów i uczennice wszystkich swoich kreatywnych i przedsiębiorczych pokładów, które umożliwią im wykonanie zadania. Dodatkowo gra miejska będzie świetną okazją do poznania firm biznesowego centrum Gdańska jakim jest obszar Przymorze-Oliwa i kontaktu młodzieży z przedstawicielami firm.
Gra Miejska odbędzie się na terenie siedziby organizatora wydarzenia - STARTERA przy ul. Lęborskiej 3b oraz siedzib firm partnerów gry.
Miejsca, gdzie będzie się odbywać gra:
- Kemira (Alchemia, ul. Grunwaldzka 411),
- Business Link (Olivia Business Centre, ul. Grunwaldzka 472),
- Agencja Rozwoju Pomorza (ul. Arkońska 6),
- Pitu-Pitu i Rocket Studio (STARTER, ul. Lęborska 3b).

Inauguracja projektu
Rezultaty wypracowane przez uczniów w trakcie Gry Miejskiej zostaną zaprezentowane podczas uroczystej inauguracji projektu Lekcje Przedsiębiorczości, która odbędzie się w godzinach 13.00 – 14.00. Uczniowie biorący udział w grze, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele przedsiębiorczości zaangażowani w projekt, poznają zwycięski zespół nagrodzony przez przedstawiciela Prezydenta Miasta Gdańska oraz zespół nagrodzony przez firmy, które uczestnicy mieli okazję odwiedzić podczas Gry.

O projekcie
Lekcje Przedsiębiorczości to program Miasta Gdańsk i STARTERA, którego celem jest zmiana sposobu uczenia przedsiębiorczości w gimnazjach i liceach, poprzez zaangażowanie uczniów i nauczycieli w grę, która ułatwi zbudowanie umiejętności i postaw przedsiębiorczych. Projekt wykorzystuje innowacyjne metody gamifikacji, które uatrakcyjniają naukę i wpływają na mechanizmy motywacyjne wykorzystywane w grach. W tym celu powstało narzędzie uzupełniające do zajęć w szkole, czyli platforma on-line, która będzie stanowiła naturalne przedłużenie procesu kształcenia również w czasie wolnym uczniów. Platforma będzie umożliwiała realizację dodatkowych zadań, zyskiwanie punktów i odznak przez ucznia, a także dawała nauczycielowi wgląd w cały proces uczenia się jego podopiecznych. Taki angażujący sposób uczenia zwiększy szanse młodych ludzi na pełen sukcesów start w życie zawodowe za kilka lat.
Wdrożenie gamifikacji w nauczaniu przedsiębiorczości zaproponowane przez Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER jest pierwszym takim projektem w Polsce. Twórczynie programu Lekcje Przedsiębiorczości wierzą jednak, że z biegiem czasu inne miasta pójdą śladem władz Gdańska i gamifikacja zagości w programie edukacyjnym szkół w innych regionach kraju.


Więcej informacji:
Kinga Kuczyńska
tel. 721 692 172
email: k.kuczynska@inkubatorstarter.pl

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe