Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

III pomorski konkurs ?Firma z Przyszłością? zakończony

14 listopada w Teatrze Wybrzeże odbyła się organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska gala finałowa pomorskiego konkursu ?Firma z Przyszłością".

A
A

 14 listopada w Teatrze Wybrzeże odbyła się organizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska gala finałowa pomorskiego konkursu ?Firma z Przyszłością".

W kolejnej edycji organizowanego przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku już od 2007 roku konkursu, udział wzięło wiele firmy produkcyjnych, usługowych i handlowych. Konkurs ?Firma z przyszłością" promuje firmy sektora MSP które mogą wykazać się znacznymi osiągnięciami w obszarach swojej działalności oraz szczególnym zainteresowaniem nowymi technologiami służącymi podniesieniu ich rynkowej pozycji i konkurencyjności.

Główne nagrody w tegorocznym konkursie zajęły: MpicoSys Embedded Pico Systems sp. z o.o. z Gdyni, Cukiernia Wojt z Nowego Dworu Gdańskiego, Firma Produkcyjno Handlowa ?Mazurek" z Błądzikowa koło Pucka, Straż Ochrony Portu Gdańsk sp. z o.o. Wśród nominowanych do finału firm znalazły się także m.in. gdańskie firmy Euro-Went oraz EKOINBUD.

W uroczystej gali i wręczaniu obok reprezentującego Gminę Miasta Gdańsk Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Macieja Lisickiego i Wiesława Szajdy Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP udział wzięli i nagrody wręczali: Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego; Michał Owczarczak, Wicewojewoda Pomorski; Józef Bela, Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Irena Kopik, Prezes Powiślańskiego Banku Spółdzielczego oraz Remigiusz Dróżdż Dyrektor Oddziału Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna.

Maciej Szymański, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta
Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe