Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Idea Challenge czyli startupy na start!

Zapraszamy do udziału w konferencji "Put your idea to the challenge", która jest częścią europejskiego projektu dedykowanego innowacyjnym przedsiębiorcom.

A
A

2 kwietnia 2014 roku, w Sky Clubie w Olivia Business Centre w Gdańsku, odbędzie się konferencja pt.: "Put your idea to the challenge", która jest częścią europejskiego projektu dedykowanego innowacyjnym przedsiębiorcom.

Ideą i celem konferencji jest zaproszenie trójmiejskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w konkursie "Idea Challenge", organizowanego przez europejską instytucję EIT ICT Labs a także promocja przedsiębiorczości i zachęcanie ludzi do rozwijania pomysłów związanych z branżą ICT i obszarami podnoszącymi jakość i styl życia.

Organizatorzy konferencji zaplanowali prelekcje na temat innowacji, najnowszych trendów w nowych technologiach oraz szereg konkretnych porad jak z sukcesem prowadzić projekty biznesowe. Gośćmi konferencji będzie m.in.: Natalia Hatalska, autorka bloga Hatalska.com, Grzegorz Marczak, red. naczelny serwisu Antyweb.pl oraz przedstawiciele EIT ICT Labs z Berlina: dr Udo Bub i Klaus Beetz a także Kai Huotari EIT ICT Labs z Finlandii. W drugiej części spotkania odbędzie się networkingowa integracja, która jest w zamyśle organizatorów także szansą organicznego rozwoju społeczności środowiska trójmiejskich startupów, a dzięki spotkaniu z podobnymi ludźmi istnieje możliwość inspiracji w tworzeniu nowych projektów, które mają szansę zaistnieć na europejskim rynku.

Konkurs "Idea Challenge"
Projekt "Idea Challenge" to europejski konkurs, który odbędzie się w ośmiu europejskich miastach, w których EIT ICT Labs są reprezentowane przez Centra Współpracy. Te lokalizacje to: Londyn, Eindhoven, Rennes, Trento, Berlin, Monachium, Helsinki i Sztokholm. W tym samym czasie, każdy z tych miast posiada dedykowany temat, który należy uwzględnić w propozycjach zgłaszanych pomysłów. Tematy obejmują osiem najważniejszych trendów w ICT: zdrowie i dobre samopoczucie, inteligentne przestrzenie, cyber - fizyczne systemy, przyszłość "chmura", cyber bezpieczeństwo i prywatność, Internet Things, życie miejskie i mobilność oraz inteligentne systemy energetyczne. Jednak to, co jednoczy każdą kategorię jest pasja do innowacji.

Wybrani w konkursie uczestnicy mogą nie tylko wygrać do 40.000 euro w gotówce ale zwycięstwo oznacza również możliwość skorzystania z wybranych powierzchni biurowych oraz coaching i mentoring z ekspertami z EIT ICT Labs. Ponadto laureaci konkursu mają szansę stać się częścią niepowtarzalnego, europejskiego ekosystemu innowacji EIT ICT Labs, który zapewnia dostęp do sieci inwestorów oraz dostęp do inwestorów wysokiego ryzyka, jak również dostęp do rynku kluczowych, europejskich firm.

Udział w spotkaniu 2 kwietnia jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja.

Strona konkursu:
ideachallenge.eitictlabs.eu

Strona rejestracji na konferencję:
ideachallenge.evenea.pl

Strona wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/1432005780375621