Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Go Creative. Biznes na Start” – załóż kreatywny biznes

A
A

Wtorkowe popołudnie w Starterze upłynęło pod hasłem „szybkich randek” z praktykami biznesu oraz prezentacji firm, działających w branży kreatywnej. Ta potężna dawka inspiracji to dopiero początek projektu „Go Creative. Biznes na Start”. Pomysły na kreatywny biznes można zgłaszać do 9 marca. Na zwycięzców czeka kompleksowe wsparcie merytoryczne oraz nagroda finansowa.  

„Speed Date”, czyli szybkie konsultacje biznesowe z doświadczonymi doradcami biznesu rozpoczęły się chwilę po 17.00. Uczestnicy, podzieleni na kilka grup, otrzymali po 5 minut na konsultację z każdym z ekspertów. W tym czasie opowiedzieli o swoim pomyśle i otrzymali 6 niezależnych opinii oraz pomocnych wskazówek.

Biznes na start
Biznes na start
Michał Młynarczyk

W czasie, gdy jedna grupa uczestniczyła w „Speed Date”, pozostałe miały szanse wysłuchać prezentacji praktyków, którzy od pewnego czasu, z sukcesami funkcjonują w branżach kreatywnych (design, moda, ICT). Swoimi doświadczeniami podzielili się; współtwórca firmy CTAdventure, która odniosła światowy sukces podczas finału Creative Business Cup w Kopenhadze – Marek Trojanowicz, założycielka firmy MyFancyRide.com – Joanna Bielenica, założycielki firmy modowej KALEFIXY – Anna Derda i Karolina Skrzypik oraz współtwórczyni grupy projektowej TABANDA – Megi Malinowska.

Biznes na start
Biznes na start
Michał Młynarczyk

Dzięki projektowi „Go Creative. Biznes na Start”, uczestnicy z pomysłami na biznes w branży kreatywnej, otrzymają kompleksową pomoc na starcie własnej firmy, a także wezmą udział w konkursie, w którym pula nagród wynosi 60 000 zł. Autorzy 40 najlepszych pomysłów zostaną zaproszeni do Startera, aby zaprezentować się przed jury konkursowym. Finałowa dwudziestka weźmie udział w konkursie i przejdzie cykl szkoleń biznesowych  oraz konsultacji z doradcami biznesowymi.  

Rejestracja pomysłów na biznes trwa do 9 marca 2015 roku.

---

Projekt „Go Creative. Biznes na Start” jest organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie skierowane do osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych. Projekt jest finansowany ze środków miejskich.

Więcej informacji, regulamin oraz rejestracja: http://biznesnastart.pl/

fot. Michał Młynarczyk

 

Justyna Michalkiewicz (0)
GdanskLAB