Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk na targach inwestycyjnych w Cannes

Po raz piąty Miasto Gdańsk uczestniczy w MIPIM ? światowej prestiżowej imprezie wystawienniczej rynku nieruchomości.

A
A

Od 10 do 13 marca w nadmorskim miasteczku Cannes, we Francji trwają największe światowe targi rynku nieruchomości - MIPIM - The World's Property Market.

Tegoroczne uczestnictwo Gdańska w imprezie ma na celu poszukiwanie partnerów zainteresowanych realizacją projektu zagospodarowania Pana Nadmorskiego pod Aquapark, SPA i inwestycje hotelowe, skorzystaniem z oferty komercjalizacji stadionu Baltic Arena oraz budową, w jego sąsiedztwie, centrum kongresowo-wystawienniczego.

Wśród potencjalnych inwestorów dużym zainteresowaniem cieszy się gdańska oferta hotelowa i projekt wielofunkcyjnego zagospodarowania Targu Siennego i Rakowego.

1
1
bk

2
2
bk

Miasto Gdańsk na tegorocznych targach zajmuje jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji - w sąsiedztwie miast: Londynu i Barcelony. Wspólnie z Gdańskiem wystawia się także Miasto Sopot i firma BPTO prezentująca projekt Młodego Miasta (Young City).

Organizatorzy przewidują, że w tym roku targi odwiedzi ok 23 000 osób, to o 5.000 mniej niż w roku ubiegłym. Zainteresowanie jest wciąż jednak bardzo duże.

Niewątpliwie motywem przewodnim tego wielkiego wydarzenia jest światowy kryzys gospodarczy, który jest widoczny po ograniczanej skali prezentowanych projektów.

 

Gdańsk w targach MIPIM bierze aktywny udział już po raz piąty.