Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk na targach IMEX

W dniach 25 ? 27 maja Gdańsk Convention Bureau po raz kolejny uczestniczyło w targach turystyki kongresowej IMEX we Frankfurcie.

A
A

W dniach 25 - 27 maja Gdańsk Convention Bureau po raz kolejny uczestniczyło w targach turystyki kongresowej IMEX we Frankfurcie.

Impreza rozpoczęła się od Forum Polityków, na którym wśród przedstawicieli lokalnych władz zaproszony był Zastępca Prezydenta Gdańska Maciej Lisicki.
Razem z Gdańskiem na polskim stoisku wystawiały się miejskie Convention Bureaux z Katowic, Krakowa i Warszawy, Fundacja Warsaw Destination Alliance, Mazurkas Travel, Super tour DMC, Pałac Kultury i Nauki oraz sieć hoteli Starwood w Polsce. Bursztynowy charakter Gdańska uwypuklał Zbigniew Strzelczyk z galerii Amber Styl, skutecznie przyciągając uwagę prezentacją ręcznej obróbki tego cennego kruszca.

W tym roku na targach zaprezentowało się ponad 160 krajów z całego świata. Na polskim stoisku odbyły się prezentacje dla dwunastu grup Hosted Buyers, a drugiego dnia targów - spotkanie członków MPI z Polski oraz całego świata. Zespołowi GCB towarzyszyli współpracujący członkowie PCO Teja Tur oraz Hotelu Radisson Blu. Co roku grafik spotkań indywidualnych jest coraz bardziej napięty, co świadczy o wzroście zainteresowania destynacją Gdańska i Regionu.

Edyta Tombarkiewicz / Biuro Prasowe