Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk Convention Bureau w 2012 r. - Dobry Kurs Obrany

W dn. 12.12.2011 r. na Walnym Posiedzeniu Członków GOT zaakceptowano plan finansowy i plan działań Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau na 2012 rok. W przyszłym roku Gdańsk Convention Bureau będzie kontynuowało działania promocyjne na rzecz Gdańska i Regonu Pomorskiego zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

A
A

W dn. 12.12.2011 r. na Walnym Posiedzeniu Członków GOT zaakceptowano plan finansowy i plan działań Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Gdańsk Convention Bureau na 2012 rok. W przyszłym roku Gdańsk Convention Bureau będzie kontynuowało działania promocyjne na rzecz Gdańska i Regonu Pomorskiego zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, m.in. poprzez udział w największych targach przemysłu spotkań IMEX i EIBTM, organizację wizyt studyjnych, rozwój Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich i produktów Turystyki  biznesowej, aktywny udział w pracach najważniejszych branżowych stowarzyszeń, tj. ICCA i MPI.

W związku z ogromnym zainteresowaniem, mamy zamiar również kontynuować serię szkoleń dla branży z dziedziny przemysłu spotkań. "Już teraz jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się europejskich biur convention w opinii zagranicznych ekspertów"  mówi Anna Górska, Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej/ Gdańsk Convention Bureau. "To zobowiązuje i będziemy starali się ten poziom utrzymać" - dodaje.

Nowością w przyszłym roku będzie zacieśnienie współpracy z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego, z którą GCB będzie współorganizowało udział Miasta w targach inwestycyjnych w Cannes w zakresie organizacji podróży. GCB ma również zamiar rozwinąć współpracę na zasadzie formalnego partnerstwa z innymi europejskimi Biurami Convention, w celu wymiany doświadczeń, formułowania dobrych praktyk itp. Od przyszłego roku w GCB powołane zostanie stanowisko Koordynatora.

Na Walnym Posiedzeniu Członków GOT powołano również 3 zespoły robocze, których celem jest aktywne włączenie Członków stowarzyszenia w działania organizacji. Jednym z nich jest zespół ds. turystyki biznesowej.