Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

GCB rekomenduje 5 firm ? Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (PCO)

Gdańsk Convention Bureau prowadzi Program Rekomendacji firm wyspecjalizowanych w kompleksowej organizacji i obsłudze kongresów w Gdańsku i Regionie, tzw. Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (PCO).

A
A

Gdańsk Convention Bureau prowadzi Program Rekomendacji firm wyspecjalizowanych w kompleksowej organizacji i obsłudze kongresów w Gdańsku i Regionie, tzw. Profesjonalnych Organizatorów Kongresów (PCO).

Pod koniec 2010 r. w gronie PCO rekomendowanych przez GCB znajduje się już 5 firm z Metropolii Gdańskiej. Są to:  Aktiv Tours Reisen Sp z o.o., Asekuracja Sp. z o.o,  ATPactivity Sp. z o.o.,  Konsultant Marzena Ciania oraz Teja Tur.

Rekomendację uzyskują podmioty gospodarcze wyspecjalizowane w planowaniu i organizacji konferencji, posiadające odpowiednie doświadczenie w obrębie merytorycznego i organizacyjnego przygotowania w tym zakresie, zaplecze techniczne oraz zespół pracowników umożliwiających pełną realizację konferencji własnej lub zleconej.

 

Podobne programy rekomendacji istnieją już na całym świecie i cieszą się dużą popularnością. Rekomendacje Convention Bureau są gwarantem najwyższej jakości oferowanych usług. Potencjalni zleceniodawcy organizacji konferencji mają więc pewność, że uzyskają to czego oczekują, na wysokim poziomie. Program rekomendacji GCB jest oparty na założeniach programu Convention Bureau of Poland, dostosowany do możliwości Gdańska i Regionu.

 

GCB nie organizuje konferencji, pełni rolę pierwszego kontaktu dla firm zainteresowanych organizacją spotkań biznesowych w Gdańsku i Regionie. Każde zapytanie, które spływa do GCB jest przekazywane więc do PCO. Od ubiegłego roku GCB umożliwia również swoim PCO bezpłatny udział w targach turystyki biznesowej, w których uczestniczy.

 

"Gdansk Convention Bureau odgrywa naszym zdaniem istotną funkcję w propagowaniu całego regionu. CVB tworzy profesjonalny zespół, co rzecz jasna będzie miało w przyszłości bezpośrednie przełożenie na ilość odwiedzających cały region Gości. Z Convention Bureau spotkałem się ostatnio m.in. na targach EITBM w Barcelonie bieżącego roku i z radością stwierdzam, iż stoisko jak i pracownicy Biura mieli pełne ręce roboty. Mam nadzieję, że odbije się to pozytywnie na ilości zorganizowanych w naszym regionie szkoleń, konferencji itp."? mówi Michał Jasiczek, Aktiv Tours Reisen Sp. z o.o.

 

?Bardzo cenię sobie, jako PCO, współpracę z GCB. Wielokrotnie już skorzystaliśmy z pomocy GCB przy ofertowaniu Gdańska, jako destynacji na organizację konferencji biznesowych, czy spotkań firmowych. Współpraca z GCB jest nieoceniona w kwestii promocji Gdańska i całego regionu pomorskiego, jako centrum biznesowego, na równi ze stolicami europejskimi. GCB biorąc aktywny udział w różnego rodzaju wydarzeniach branżowych, promuje też nas, jako Gdańskie PCO. W tym roku byliśmy już razem na targach we Frankfurcie, Brukseli i Barcelonie, które zaowocowały wieloma nowymi kontaktami i potencjalnymi możliwościami współpracy? ? twierdzi Anna Kopek, właścicielka i General Manager Agencji Teja Tur.

 

?Od początku działalności GCB, tj. od pięciu lat obserwujemy dużą aktywność i zaangażowanie biura w promocję Trójmiasta jako destynacji biznesowej. Nasza współpraca rozpoczęła się dopiero w tym roku, a już zaowocowała wspólnymi przedsięwzięciami. Za pośrednictwem GCB możemy promować nasze usługi zarówno w kraju, jak i za granicą ? ostatnio na targach Meetings Poland Expo w Warszawie i EIBTM w Barcelonie.  Wierzę, że dzięki aktywnym działaniom promocyjnym prowadzonym przez GCB w najbliższych latach liczba konferencji organizowanych w Trójmieście znacząco wzrośnie, a nasz region stanie się dużą konkurencją dla Krakowa czy Warszawy? ? Edyta Kowalewska, ATPactivity Sp. zo.o.

 

Gdańskie firmy PCO są również członkami Gdańskiej Organizacji Turystycznej/Gdańsk Convention Bureau.  Więcej szczegółów na: www.gdanskconvention.pl/pco