Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

GCB po targach Meetings Poland Expo 2010

W dniach 17-18 listopada 2010 przedstawicielki Gdańsk Convention Bureau uczestniczyły w targach MEETINGS POLAND EXPO 2010. GCB towarzyszyli także przedstawiciele dwóch trójmiejskich firm: ATP activity i Inspiros.

A
A

W dniach 17-18 listopada 2010 przedstawicielki Gdańsk Convention Bureau (Adriana Kluczyńska i Marta Wiśniewska) uczestniczyły w targach MEETINGS POLAND EXPO 2010. GCB towarzyszyli także przedstawiciele dwóch trójmiejskich firm Edyta Kowalewska, ATP activity - członek GOT i rekomendowany PCO oraz Jarosław Marciuk, Inspiros. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w promocji Gdańska i Regionu jako czołowej destynacji biznesowej Europy Centralnej. Była to już trzynasta doroczna edycja targów przemysłu spotkań w Polsce. W warszawskim Centrum EXPO XXI swoje oferty prezentowało blisko 150 firm. Poza naszym CVB w targach brały udział także Katowice Convention Bureau oraz Krakowskie CVB.

Na targi zabrane zostały materiały promocyjne; ulotki, foldery, płyty CD, gadżety firm zrzeszonych w Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau. Musimy nadmienić, że wszystkie materiały, oferowane na stoisku GCB cieszyły się ogromnym powodzeniem. W ciągu dwóch dni targowych Gdańsk Convention Bureau odbyło ponad 20 spotkań biznesowych z podmiotami zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego (m.in. dotyczące Prezydencji Polski w UE). Najliczniejszą grupę stanowiły jednak firmy i agencje eventowe, zainteresowane organizacją spotkań w Trójmieście. Odbyły się także spotkania z przedstawicielami zagranicznych czasopism branżowych, m. in. Wydawcy - CAT Publishing. Wszystkim przekazano materiały wydawane przez Gdańska Convention Bureau, m.in. katalog obiektów konferencyjnych w Gdańsku i Regionie oraz materiały promocyjne firm z regionu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się materiały naszych PCO (Profesjonalnych Organizatorów Konferencji). Przedstawiciele portali traktujących o meetings industry prosili o zaktualizowane bazy hotelowe z Trójmiasta. Biura podróży z centralnej Polski zgodnie twierdziły, że rośnie zainteresowanie Gdańskiem i regionem wśród ich skandynawskich klientów, a w planach mają zamiar rozszerzyć swoją ofertę o rynek Trójmiejski - co nas ogromnie cieszy! Część spotkań będzie kontynuowana podczas grudniowych targów EIBTM w Barcelonie.
W ramach Meetings Poland Expo prezentowały się także liczne centra konferencyjne, hotele, agencje eventowe, firmy szkoleniowe, profesjonalni organizatorzy konferencji, kongresów, podróży motywacyjnych itd. Na odwiedzających Centrum EXPO czekały liczne atrakcje, tj. pokazy techniki estradowej i kongresowej, pokazy świetlne i dźwiękowe, prezentacje barmańskie oraz kulinarne. Równolegle odbywały się warsztaty i seminaria, prowadzone zarówno przez polskich jak i zagranicznych prelegentów, w których Gdańsk Convention Bureau brało udział. Warsztaty prowadzili eksperci branży spotkań jak Marek Phillips, Ian Whiteling. Wystawcy i zaproszeni goście chętnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej budowanych w największych ośrodkach w kraju stadionów i centrów kongresowych, a także potrzeby wsparcia branży meetings industry przez samorządy. Pierwszego dnia po targach, organizatorzy zaprosili Wystawców na bankiet na stadionie Legii Warszawa. Wrażenia niesamowite! Obiekt imponujący! Pełna galeria zdjęć z targów znajduje się na Facebooku - profil Gdańsk Convention Bureau.

Zapraszamy na stoisko wystawiennicze Gdańska i Regionu nr J760 podczas EIBTM!
Visit us at EIBTM at the Gdańsk & Region stand number J760!