Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Finowie wybrali Gdańsk

Fińska firma Metsä Group zamierza otworzyć centrum obsługi finansowej w Gdańsku. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej koncernu. Zgodnie z planami w gdańskim oddziale fińskiej Metsä zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób.

A
A

Fińska firma Metsä Group zamierza otworzyć centrum obsługi finansowej w Gdańsku. Oficjalna informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej koncernu. Zgodnie z planami w gdańskim oddziale fińskiej Metsä zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób. 

Pozyskanie fińskiego inwestora to w dużej mierze zasługa Gdańskiej  Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), która będąc członkiem inicjatywy Invest in Pomerania, od października 2011 roku, przy wsparciu ekspertów z firm Jones Lang LaSalle oraz Hays i Manpower, prowadziła rozmowy z przedstawicielami firmy Metsä Group. Fińscy inwestorzy po zapoznaniu się z potencjałem regionu, w tym z zasobami kadrowymi oraz dostępnością i standardem powierzchni biurowych wybrali właśnie Gdańsk spośród innych rozważanych lokalizacji w Polsce i krajach Europy Środkowej. Bez wątpienia na decyzje Finów miała też wpływ dostępność komunikacyjna, która poprzez stałe połączenia promowe oraz lotnicze łączy Gdańsk z Finlandią.
logo_big
logo_big
MH

W najbliższych miesiącach fiński inwestor zamierza podjąć dalsze kroki w celu realizacji projektu, w tym rozpocząć rekrutację pierwszych pracowników.

Metsä Group to spółka z branży przemysłu drzewnego, obecna jest w ponad 30 krajach i zatrudniająca 12,5 tys. pracowników. Działalność Metsä Group koncentruje się przede wszystkim na przetwarzaniu drewna pochodzącego z plantacji leśnych tzw. "Nordic wood".  Wśród produktów Metsä Group można znaleźć  m.in. chusteczki higieniczne, papiery do pieczenia, karton i papier, włókna celulozowe, oraz tarcicę i drewno konstrukcyjne. W roku 2011 przychody koncernu wyniosły 5,3 mld Euro. 

oprac. Przemysław Rot, Referat Promocji Gospodarczej, na podst. informacji InvestGDA i Metsä Group