Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Eksperci, inwestorzy i nagrody, czyli II edycja Startup Contest

Niech okres majowego weekendu będzie czasem realizacji kreatywnych i przekonujących filmików startupowych!

A
A
startup contest
startup contest
MZ

STARTUP CONTEST to ogólnopolski konkurs dla startupów, czyli firm w fazie rozwoju. Konkurs organizuje już po raz drugi gdański inkubator Starter. Najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy internetowi zmierzą się z konkurencją, a najlepsi otrzymają szansę zdobycia dofinansowania.

Konkurs będzie miał swój finał w Gdańsku, 24 maja. Tegoroczna edycja dedykowana jest startupom rozwijającym i testującym swój biznes. Głównym celem STARTUP CONTEST jest połączenie początkujących przedsiębiorców z inwestorami, a także umożliwienie im przetestowania swoich pomysłów biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorcami. Uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie merytoryczne od wyjątkowych mentorów i wyróżniających się specjalistów. Obok motywującego współzawodnictwa najważniejsze dla startupowców może być też otrzymanie dofinansowania i promocji.

Udział w STARTUP CONTEST jest nieodpłatny. Startup zgłaszany do konkursu powinien być na etapie rozwoju produktu (lub posiadać co najmniej jego wersję demo) i przedstawiać realną wartość inwestycyjną dla potencjalnego inwestora. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie i przesłanie organizatorom formularza zgłoszeniowego. Składową formularza jest 2-minutowy film. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 7 maja (do końca dnia).

Do pierwszego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych maks. 20 startupów, a wyniki zostaną ogłoszone 10 maja. Finaliści otrzymają m.in. szansę wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących ich do końcowej prezentacji. Warsztaty poprowadzi lider i prowadzący TedxWarsaw, słynny coach Ralph Talmont. Finałowa prezentacja przed jury będzie miała miejsce 24 maja w siedzibie inkubatora Starter. Główną nagrodą dla wybranego startupa jest szansa na zdobycie inwestora dla realizacji swojego biznesu. Szczegółowa lista nagród (w tym m.in. nagród rzeczowych) jest dostępna na stronie organizatora.

Strona internetowa STARTUP CONTEST: www.sc.inkubatorstarter.pl

Klip o I edycji: www.youtube.com/watch?v=UaRJ7JU9Q6I

 

Projekt realizowany w ramach Programu dla Europy Środkowej i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.