Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

ECM Summer School zakończona

W dn. 31 sierpnia ? 1 września br. Gdańsk Convention Bureau brało udział w prestiżowym szkoleniu ECM Summer School w Tampere w Finlandii. Szkolenie jest organizowane od ponad 20 lat,jego uczestnikami są pracownicy biur convention, centrów konferencyjnych i hoteli, planiści konferencji.

A
A
ECM Summer School zakończona
ECM Summer School zakończona
Gdańska Organizacja Turystyczna / Gdańsk Convention Bureau, Marta Wiśniewska

W dn. 31 sierpnia ? 1 września br. Gdańsk Convention Bureau brało udział w prestiżowym szkoleniu ECM Summer School w Tampere w Finlandii. Szkolenie jest organizowane od ponad 20 lat,jego uczestnikami są pracownicy biur convention, centrów konferencyjnych i hoteli, planiści konferencji. Na tegorocznym spotkaniu poruszono głównie następujące tematy: definicja przemysłu spotkańoraz interpretacja; ?zielone spotkania? jako USP Miast i Regionów; jak współpracować z mediami; jak efektywnie uczestniczyć w targach turystycznych; działalność Convention Bureau z Barcelony; jak zorganizować site inspections i fam trips dla dziennikarzy, a także przeprowadzono bardzo praktyczne warsztaty pod nazwą: pytania, które zawsze chciałeś zadać stowarzyszeniom i firmom korporacyjnym - na których dowiedzieliśmy jakich ofert oczekują od nas i jakie błędy są najczęściej popełniane.

Prelegentami byli m.in. Andrea Bauer, Executive Director, European Association of Nuclear Medicine; Luca Favetta, Senior Director Global Events SAP SA, Airy Garrigosa, Dyrektor Barcelona Convention Bureau, Christian Mutschlechner, Director Vienna Convention Bureau oraz inni światowej sławy eksperci w swojej branży. Szkolenie było nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy , ale również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy osobami z tej samej branży oraz dzielenia się informacjami. W szkoleniu uczestniczyło 46 osób z całego świata. Z Polski byli to: Anna Górska i Adriana Kluczyńska z Gdańsk Convention Bureau oraz trzy osoby z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. ECM Summer School cieszy się ogromną popularnością w Europie i na świecie, jego uczestniczy otrzymali certyfikat rozpoznawalny i uznawany na arenie międzynarodowej.

Dodatkowo Anna Górska i Adriana Kluczyńska po ukończeniu ECM Summer School dołączyły do grona laureatów program Destination Pro. Program Destination Pro jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Destination Marketing Association International (DMAI) i European Cities Marketing (ECM). Aby otrzymać certyfikat Destination Pro trzeba być zatrudnionym w sektorze przemysłu spotkań i pomyślnie zrealizować 2 szkolenia: ECM Summer School oraz DMAI Sales Training I i II, w czasie nie przekraczającym 2 lat. W Polsce certyfikat posiadają 3 osoby.

Ostatniego dnia ECM Summer School, przedstawiciel Convention Bureau of Poland zaprosił wszystkich do Polski, gdzie w przyszłym roku, w Krakowie, odbędzie się 25 ECM Summer School. Serdecznie polecamy.