Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dyrektorzy Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej (POIT) przyjadą do Gdańska

W dn. 6-9 grudnia 2010 r. na zaproszenie Gdańsk Convention Bureau w Gdańsku (GCB) będziemy gościli 30 osobową grupę osób, w której skład wchodzić będą dyrektorzy Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej (POIT) z zagranicy, kierownictwo Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

A
A

W dn. 6-9 grudnia 2010r. na zaproszenie Gdańsk Convention Bureau w Gdańsku (GCB) będziemy gościli 30 osobową grupę osób, w której skład wchodzić będą dyrektorzy Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej (POIT) z zagranicy, kierownictwo Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Główną rolą POIT jest promocja Polski w dziedzinie turystyki na rynkach zagranicznych.
Dlaczego narada ma się odbyć właśnie w Gdańsku? Goście zaproszeni zostali w celu przedstawienia im nowej oferty konferencyjnej Gdańska i Regionu. ?W ciągu kilku lat powstało u nas wiele hoteli, infrastruktura i zaplecze konferencyjne naszego regionu rozwija się, warto chwalić się tym, pokazywać i promować" - mówi Anna Górska, Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej / Gdańsk Convention Bureau.

Narada odbywać będzie się w Hotelu Scandic w Gdańsku. Podczas kolacji sponsorowanej przez GCB, która odbędzie się w Klubie Morza ?Zejman" w Gdańsku, goście będą mieli okazję spróbować szczególnego menu, w którym dania mają morski rodowód i przygotowywane są według przepisów żeglarzy. Mówimy to ludziach, którzy od kilkudziesięciu lat żeglują (wraz z załogami) po morzach i oceanach świata i są związani z Klubem Zejman, m.in.: Jerzy Radomski - 32 lata żeglugi na "Czarnym Diamencie" - mil morskich jego podróży wystarczyłoby na 11-krotne opłynięcie równika, kpt. Jerzy Wąsowicz, na jachcie "Antica" okrążył świat, potem żeglował po Atlantyku i Pacyfiku, kpt. Zbigniew Szafranowicz - 16 lat pływał jachtem "Morka" po Atlantyku - kapitanowie słyną z kuchni w kambuzach swych jachtów. Po kolacji Gości czeka turniej marynarski: wbijanie gwoździa, przeciąganie liny, walka na ręce i inne.

Podczas obrad, GCB będzie miało okazję, aby przedstawić plany swoich działań na przyszły rok i zaprosić dyrektorów do współpracy oraz pomocy w ich promocji. Dziękujemy sponsorom: Hotelowi Sofitel Grand Sopot, Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & Spa, Pomorskiej Organizacji Turystycznej ora Referatowi Turystyki Urzędu Miasta Gdańsk za pomoc w organizacji spotkania.