Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

BioInnovation & ScanBalt Forum 2013 – biotechnologia i nauki o życiu w Gdańsku

Przez trzy dni Gdańsk będzie miejscem dyskusji polskich i zagranicznych naukowców specjalizujących się w biotechnologii i naukach o życiu. W środę 16 października rozpoczyna się bowiem 7. edycja konferencji BioInnovation International Summit połączonej ze spotkaniem członków międzynarodowej organizacji ScanBalt Forum.

A
A

Przez trzy dni Gdańsk będzie miejscem dyskusji polskich i zagranicznych naukowców specjalizujących się w biotechnologii i naukach o życiu. W środę 16 października rozpoczyna się bowiem 7. edycja konferencji BioInnovation International Summit połączonej ze spotkaniem członków międzynarodowej organizacji ScanBalt Forum.

Konferencja, w której bierze udział wielu wybitnych naukowców i praktyków, adresowana jest przede wszystkim do młodych ambitnych naukowców, autorów badań naukowych poszukujących możliwości komercjalizacji ich wyników, firm z sektora biotechnologicznego i nauk o życiu oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są nowościami w polskiej i światowej nauce. Głównymi tematami tegorocznej konferencji będą:

- prezentacja najnowszych trendów w naukach z obszaru LifeScience,

- promocja flagowych projektów i grantów Unii Europejskiej,

- prezentacja możliwości wsparcia młodych naukowców i doktorantów,

- dyskusja nad problemami zbliżenia środowisk naukowych i biznesowych.

Gościem specjalnym tegorocznego Bioinnovation & ScanBalt Forum został Charles Cantor, obecnie dyrektor w amerykańskim koncernie Sequenom Inc., autor pierwszego na świecie podręcznika do genomiki zatytułowanego „Genomics: The Science and Technology of the Human Genome Project.” oraz konsultant szesnastu firm biotechnologicznych. Wcześniej profesor Charles Cantor pracował na Uniwersytecie Bostońskim, Uniwersytecie Columbia i Uniwersytecie Kalifornijskim, Berkeley. Podczas tegorocznej konferencji poprowadzi on wykład pt. „Noninvasive Personalized Genomics”.

Kolejnym wybitnym gościem będzie Grzegorz Bulaj, profesor chemii medycznej na Wydziale Farmacji Uniwersytetu w Utah. Profesor Bulaj w swoich bieżących pracach badawczych skupia się na innowacyjnych terapiach służących leczeniu zaburzeń neurologicznych. Jego aktualne badania dotyczą związków opartych o neuropeptydy, które są obecnie w fazie przygotowania do badań klinicznych w celu leczenia padaczki i bólów neuropatycznych. Bardzo ciekawym projektem prowadzonym przez profesora jest również praca nad rozwojem terapeutycznej gry wideo pomagającej zwalczyć objawy depresji towarzyszące dzieciom chorym na raka. Specjalnie dla wszystkich uczestników konferencji przygotował on wykład zatytułowany „Developing Technologies to Improve Self-management of Symptoms and Medication Adherence in Chronic Diseases”.

Tegorocznej konferencji towarzyszą także warsztaty oraz sesje posterowe na których prezentowane są wyniki badań naukowych młodych naukowców. 

Tegoroczne Forum to efekt współpracy wielu firm i instytucji. Organizatorami Forum 2013 w Gdańsku są Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, organizacja ScanBalt fmbh, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Fundacja CTT Synergy oraz spółki PRO SCIENCE Polska i Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA.

Więcej o konferencji znaleźć można na stronie: www.bioinnovation.pl