Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Bayer Service Center Gdańsk

Firma Bayer umieściła na swojej stronie informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych (SCG) w Polsce, które zlokalizowane będzie w Gdańsku. Będzie to centrum nowe centrum finansowo - księgowe. SCG zacznie swoją pracę w październiku 2012 roku, oferując około 250 miejsc pracy

A
A

Firma Bayer umieściła na swojej stronie informację o uruchomieniu Centrum Usług Wspólnych (SCG) w Polsce, które zlokalizowane będzie w Gdańsku. Będzie to centrum nowe centrum finansowo - księgowe. SCG zacznie swoją pracę w październiku 2012 roku, oferując około 250 miejsc pracy.

Głównym celem SCG jest przyczynienie się do tego, aby rachunkowość Bayera była bardziej elastyczna i skuteczna, a także do tego, by zwiększyć międzynarodową konkurencyjność, przy jednoczesnym zabezpieczeniu istniejących poziomów jakości.
Będzie to obejmowało wiele obszarów, takich jak: główna księgowość, księgowości aktywów, konta należności i zobowiązań, jak również koszty podróży.

Biuro Bayera w Gdańsku będzie dostarczało usługi krajom europejskim, od Niemiec po Rosję. Połączy ludzi znających języki obce (punkt kontaktu dla klientów i dostawców) oraz posiadających doświadczenie w księgowości.

Gdańsk został wybrany na siedzibę nowego centrum finsnowo - księgowego firmy Bayer, gdyż jest to ważne centrum akademickie. Gdańsk to także dostęp do wykwalifikowanej kadry znającej języki obce. To również dostęp do nowoczesnych powierzchni biurowych. Ponadto bardzo ważnym czynnikiem, który miał również wpływ na taką decyzję Bayera było wsparcie udzielone przez lokalne i regionalne instyctucje: InvestGDA i Miasta Gdańsk, Invest in Pomerania oraz Urzędu MArszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Źródło: w oparciu o informację na stronie: bayer.com.pl

Bayer to międzynarodowa firma działająca w sektorze ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysokospecjalistycznych materiałów. Produkty i usługi firmy Bayer przynoszą ludziom korzyści oraz służą poprawie jakości ich życia. Jednocześnie celem firmy jest tworzenie wartości przez innowację, wzrost i zapewnienie wysokiej zyskowności.