Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Baltexpo 2015 - trzy dni spotkań branży morskiej

Prawie trzystu wystawców z czternastu krajów bierze udział w osiemnastej edycji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO. Targi rozpoczęły się w poniedziałek 7 września na AmberExpo w Gdańsku i potrwają do środy.

A
A

Baltexpo
Baltexpo
Przemysław Rot

BALTEXPO 2015 to największa impreza tego typu w Polsce i jedno z największych wydarzeń branżowych w Europie. Oferta wystawców obecnych na targach obejmuje min, usługi związane z budową, remontami i przebudowami statków; wyposażenie okrętowe; usługi w zakresie badań i projektowania; technologie związane z wydobyciem ropy i gazu spod dna morskiego; usługi; osprzęt przeładunkowy; Na targach obecne są także porty, operatorzy terminali i centra logistyczne oraz firmy klasyfikacyjne.

BALTEXPO to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do zaprezentowania produktów, usług, urządzeń, rozwiązań, technologii i potencjału przemysłu morskiego zarówno polskim jak i zagranicznym odbiorcom, wśród których są goście i wystawcy z Australii, Bułgarii, Chin, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Na targach nie mogło zabraknąć Miasta Gdańsk, które reprezentowane jest na wspólnym stoisku Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego a także na stoisku Ministerstwa Środowiska.

W programie tegorocznych targów nie zabrakło też licznych konferencji, i seminariów adresowanych dla specjalistów z branży.

Zgodnie z tradycją podczas pierwszego dnia targów wręczono nagrody konkursu „Złota Kotwica” BALTEXPO 2015. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej i przemysłu okrętowego przyznała nagrody w kategoriach „Produkt”, która powędrowała do Gdańskiej Stoczni „Remontowej” im. Józefa Piłsudzkiego S.A. za przebudowę napędu promu „Stena Germanica” umożliwiającego wykorzystanie w charakterze paliwa metanolu. W kategorii „Usługa” doceniona została firma Det Norske Veritas Polska za usługę modelowania sieci energetycznej. Nagrodę „Osobowość Roku Rynku Gospodarki Morskiej” przyznano prof. Dorocie Pyć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, za wkład oraz zaangażowanie w tworzenie zrębów polskiej polityki morskiej, której pokłosiem jest rządowy dokument : „Polityka morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020 (z perspektywą do 2030 roku)”