Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Austriacki Competence Call Center oficjalnie otworzył biuro w Gdańsku

W Gdańsku oficjalnie rozpoczęło działalność pierwsze polskie biuro austriackiej firmy Competence Call Center. W nowoczesnym biurze w kompleksie Olivia Business Center, znajdzie tu docelowo zatrudnienie ponad 200 osób. Gdański oddział CCC będzie świadczyć usługi w językach: skandynawskim i niemieckim.

A
A

W Gdańsku oficjalnie rozpoczęło działalność polskie biuro austriackiej firmy Competence Call Center. W nowoczesnym biurze w kompleksie Olivia Business Center, znajdzie tu docelowo zatrudnienie ponad 200 osób. Gdański oddział CCC będzie świadczyć usługi w językach: skandynawskim i niemieckim.

To dwunasta lokalizacja, w której będzie prowadzić swoją działalność CCC. Oprócz centrum w Gdańsku firma posiada swoje filie w Niemczech, Francji, Austrii, Rumunii, Szwajcarii, Słowacji oraz Turcji.

-Wielkość rynku, dynamiczny wzrost gospodarczy i bardzo dobry poziom wykształcenia kadry przemawiają za tym atrakcyjnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce - mówił CEO Christian Legat o gdańskiej lokalizacji biura CCC. - Gdańsk jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym w północnej Polsce. Dogodna lokalizacja, wysoki poziom edukacji, doskonałe umiejętności językowe to przekonywujące argumenty aby tu  rozpocząć naszą działalność.

- Naszą strategią na polskim rynku jest wyraźnie zdobycie pozycji wysokiej jakości dostawcy usług dla klientów lokalnych i międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że historia sukcesów wysokiej jakości usług call center, za które otrzymaliśmy dotychczas 42 międzynarodowe nagrody, będzie realizowana także w Polsce - dodał Ulf Herbrechter, członek zarządu do spraw operacyjnych CCC.

Inwestycja CCC w Polsce wspierana była od początku przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza S.A. oraz InvestGDA.

-To dobra wiadomość dla Trójmiasta i całego województwa pomorskiego. Pojawienie się tu na Pomorzu firmy CCC potwierdza coraz mocniejszą pozycję naszego regionu na mapie inwestycji sektora usług wspólnych. Jest także efektem świadomej strategii realizowanej w ostatnich latach przez inicjatywę Invest in Pomerania w pozyskiwaniu inwestycji zajmujących się obsługą niemiecko
i skandynawskojęzycznych klientów
– mówiła Hanna Zych-Cisoń, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.  W Trójmieście inwestorzy mogą liczyć na bardzo dobrze wykształconych absolwentów, posługujących się biegle wieloma językami obcymi, w tym właśnie językiem niemieckim
i skandynawskim
.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z obecności nowego inwestora w Gdańsku - mówi Andrzej Bojanowski Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska. - Inwestycja CCC z pewnością umacnia i uwiarygadnia pozycję miasta na mapie światowych ośrodków BPO. Przy okazji to także okazja do poszerzenia i zróżnicowania oferty zatrudnienia na metropolitalnym rynku pracy, z czego wszyscy niezmiernie się cieszymy.

- Wprowadzenie CCC na gdański rynek oznacza pojawienie się dodatkowych miejsc pracy. Przy obecnym poziomie bezrobocia jest to wspaniała wiadomość dla młodych Gdańszczan. Jak podkreślają władze spółki firma zdecydowała się na ulokowanie swojego pierwszego w Polsce biura właśnie
 w Trójmieście, głównie ze względu na doskonale wykształconą kadrę pracowniczą oraz wysokie kompetencje językowe
– wyjaśnia Błażej Kucharski, Dyrektor Regionalny Colliers International w Gdańsku.

CCC to kolejny przedstawiciel sektora usług wspólnych który rozwija swoją działalność w Trójmieście. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat na Pomorzu swoją działalność rozpoczęły m.in. takie firmy jak: Metsä Group, Bayer, WNS, OIE Support czy Kemira. Ze względu na doskonałe warunki rozwoju wiele z wcześniej już działających zdecydowało się na reinwestycje, jak na przykład firma Transcom.