Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

5 nowych Ambasadorów Kongresów z Gdańska

Do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło kolejnych 20 osób, w tym 5 przedstawicieli z Gdańska i Regionu. Oficjalna Gala, podczas której zostaną wręczone nominacje odbędzie się 24 października we Wrocławiu.

A
A

Do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło kolejnych 20 osób, w tym 5 przedstawicieli z Gdańska i Regionu. Oficjalna Gala, podczas której zostaną wręczone nominacje odbędzie się 24 października we Wrocławiu.

10 września w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie odbyło się posiedzenie Kapituły Programu Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Zadaniem Kapituły było wyłonienie tegorocznych laureatów Programu, osób które w międzynarodowych środowiskach, w jakich pracują, rozpowszechniają wiedzę o atutach Polski i pozyskują międzynarodowe spotkania i kongresy dla naszego kraju.

Honorowi Ambasadorzy Kongresów Polskich 2013

W tegorocznej edycji Programu Kapituła podjęła decyzję o nominowaniu do tytułu Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich 20 osób związanych ze światem nauki i kultury. Wśród nich znalazło się również 5 przedstawicieli z Gdańska i Regionu, którzy tym samym dołączyli do grona Pomorskiego Klubu Ambasadora Kongresów Polskich, liczącego 17 członków.

Nowi Ambasadorzy Kongresów Polskich z Gdańska i Regionu:
 

  • Prof. dr hab. inż. Bożenna Kawalec-Pietrenko, Katedra Inżynierii Chemicznej i Procesowej,  Politechnika Gdańska
  •   Prof. zw. dr hab. Ewa Oziewicz, Instytut Handlu Zagranicznego, Zakład Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych, Uniwersytet Gdański
  •   Dr hab. Mirosław Boruszczak, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
  •   Prof. dr hab. inż. Wojciech Sadowski , Katedra Fizyki Ciała Stałego, Politechnika Gdańska oraz
  •   Lawrence Ugwu, Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Ambasadorzy Kongresow Polskich
Ambasadorzy Kongresow Polskich
MH


Pełną listę Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich wybranych w tegorocznej edycji Programu można znaleźć na stronie Poland Convention Bureau. Oficjalna Gala, podczas której zostaną wręczone nominacje odbędzie się 24 października 2013 roku we Wrocławiu.


Program Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich

Projekt od 1998 roku jest realizowany przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie "Konferencje i Kongresy w Polsce". W jego dotychczasowych edycjach Kapituła nominowała 137 Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich. Wszyscy nominowani wyjątkowo aktywnie działają na rzecz rozwoju miast, w których żyją i pracują poprzez m.in. przyciąganie i organizację konferencji, kongresów i innych mniejszych spotkań.

Gdańsk Convention Bureau/GOT wspiera Ambasadorów z Gdańska i Regionu poprzez pomoc przy organizacji wydarzeń (kontakt z obiektami, przekazywanie bezpłatnych materiałów promocyjnych dla uczestników). GCB/GOT organizuje również spotkania dla Ambasadorów (aktualnych i potencjalnych), tak jak ostatnie spotkanie świąteczne, które odbyło się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Więcej informacji o Programie Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Pełna lista Ambasadorów z Gdańska i Regionu znajduje się pod linkiem: www.gdanskconvention.pl/pl/ambasadorzy