PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Gdański Festiwal Kariery już 28 marca na UG

Gdański Festiwal Kariery już 28 marca na UG
Kończysz dobre studia, znasz języki obce, a mimo tego nie możesz znaleźć pracy? A może to nie brak wiedzy i doświadczenia utrudniają Ci dobry start zawodowy, ale nieumiejętność dobrego zaprezentowania się w rozmowie z przyszłym pracodawcą? Weź udział w Gdańskim Festiwalu Kariery! Naucz się kreować swoją markę na rynku pracy!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Warto już w czasie studiów zadbać nie tylko o interesujące CV, ale i wiedzę jak najlepiej zaprezentować się w procesie rekrutacyjnym i wyróżnić wśród innych kandydatów. Praktyki i staże pomagają zdobywać doświadczenie, a także budować sieć kontaktów zawodowych. Jednak w procesie rekrutacji decyduje też często umiejętność dobrego przedstawienia się przed potencjalnym pracodawcą. Miasto Gdańsk wychodzi studentom naprzeciw.

Plakat

- 28 marca we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim organizujemy kolejną edycję „Gdańskiego Festiwalu Kariery”. Studenci nie tylko będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnym warsztacie „Zasady skutecznej kariery”, ale także spotkać się i porozmawiać z ciekawymi gośćmi – mówi Anna Zbierska, Zastępca Dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

- Gdańsk to największe miasto akademickie na północy Polski. Zależy nam na budowaniu wizerunku miasta przyjaznego studentom, które nie tylko zaprasza ich do siebie na studia, ale także stara się ich wspierać w wejściu na niełatwy dziś rynek pracy – dodaje.

Celem przygotowanych specjalnie na potrzeby studentów warsztatów jest pomoc im w poznaniu swoich mocnych stron i przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Spotkanie będzie miało formę warsztatową, tak aby studenci mogli nie tylko słuchać, ale także brali czynny udział w przydzielonych im zadaniach. Wszystkie aktywności będą się odbywały pod czujnym okiem i ze wsparciem trenera. Szkolenie „Zasady skutecznej kariery” prowadzić będzie Beata Kapcewicz - profesjonalny konsultant i trener personalny, ekspert w dziedzinie kreowania marki osobistej, autorka książek: „Nowe zasady skutecznej kariery” i „Networking w karierze”.

- Pierwsza edycja „Gdańskiego Festiwalu Kariery” cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów, a warsztaty były pełne energii i ciekawych rozwiązań. To dlatego zdecydowaliśmy na kontynuowanie projektu. W tym roku naszym partnerem jest Uniwersytet Gdański. Jednak w wydarzeniu mogą wziąć udział studenci ze wszystkich trójmiejskich uczelni. Jedyne co trzeba zrobić, to dokonać rejestracji poprzez stronę -  mówi Monika Zdroik, koordynator projektu STUDY IN GDANSK.

Podczas warsztatów młodzi ludzie będą mieli również okazję spotkać się i porozmawiać z prof. Jerzym Limonem – Dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który opowie jak poprowadzić inwestycję od pomysłu do realizacji oraz z Karoliną Janik, właścicielką agencji Personal PR, która zdradzi uczestnikom jak być pracownikiem na wagę złota.

- Podczas Gdańskiego Festiwalu Kariery, który odbędzie się w tym roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, studenci poznają metody skutecznego wypromowania swoich umiejętności i wykorzystania ich w budowaniu marki osobistej. Zaplanowane warsztaty i prelekcje z praktykami biznesu będą bardzo inspirujące, a zdobyta wiedza niewątpliwie stanie się kluczem do sukcesu na drodze do osiągania celów zawodowych w przyszłości – mówi dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. nadzw., Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorem głównym jest Miasto Gdańsk. Partnerem akcji jest Uniwersytet Gdański. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu STUDY IN GDANSK.

Patronami medialnymi są Radio Eska i portal Trojmiasto.pl.

Udział w Gdańskim Festiwalu Kariery jest bezpłatny – decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły i rejestracja: www.gdanskifestiwalkariery.pl   

28 marca, godz. 9:00, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego , aula B

Zapraszamy też na profil na Facebooku – Gdański Festiwal Kariery

Pobierz: Plakat (5.02 MB)