***
Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kwesta na gdańskich cmentarzach. Pomoc dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza

To już 10. raz, gdy na gdańskich cmentarzach spotkamy wolontariuszy zbierających datki przeznaczone na działalność Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku. Warto ich wesprzeć, gdy odwiedzimy groby zmarłych. Kwesta odbywać się będzie przez cztery dni, od 1 do 4 listopada.

A
A
Wolontariuszem może być każdy, bez względu na wiek
Wolontariuszem może być każdy, bez względu na wiek
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Akcja „Zapalmy Światło dla Hospicjum”, czyli zbiórka pieniędzy organizowana jest od 2009 roku. Środki z kwest przeznaczane są na bieżącą opiekę nad pacjentami Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza.

- Dzięki prowadzonej zbiórce możemy uzupełnić budżet hospicjum, którego działalność jest finansowana przez NFZ w ok. 80 procentach - mówi Anna Laska, specjalista ds. kontaktów z mediami i PR.-  Aby zapewnić pacjentom i ich rodzinom opiekę lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, a także wsparcie pracowników socjalnych, niezbędne jest dodatkowe wsparcie finansowe. Sfinansowanie doby opieki nad pacjentem prowadzonego przez nas Domowego Hospicjum dla Dorosłych to koszt 100 zł.

DZISIEJSZA KWESTA NA CMENTARZU ŁOSTOWICKIM - CZWARTEK, 1 LISTOPADA 2018 R.:

Na hojność gdańszczan nie można narzekać. Kwoty, które co roku udaje się zebrać, oscylują wokół 100 tys. złotych. Suma niby pokaźna, warto jednak wiedzieć, że jest to równowartość zaledwie miesiąca opieki nad trzydziestoma osobami korzystającymi z usług domowego hospicjum dla dorosłych.

Hospicjum otacza opieką ok. 1000 osób rocznie
Hospicjum otacza opieką ok. 1000 osób rocznie
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Kwestę chętnie wspierają osoby publiczne. Przez ostatnie lata kwestowali m.in.: Henryka Krzywonos, posłowie Adam Korol i Andrzej Jaworski, posłanka Małgorzata Chmiel, sportowcy: Dariusz Michalczewski i Piotr Myszka, Hanna Zych-Cisoń, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wiceprezydent Piotr Kowalczuk, szczypiornista Artur Siódmiak, dziennikarka telewizyjna Agnieszka Oszczyk i aktor Tomasz Ciachorowski, piłkarze Lechii Gdańsk, Maciek „Gleba” Florek czy  Łukasz Jeleniewski z zespołu Lipali.

Wśród kwestujących co roku spotkać możemy Pawła Adamowicza. Kto ma ochotę wrzucić datek do puszki prezydenta Gdańska, powinien wypatrywać włodarza na Cmentarzu Łostowice 1 listopada, około południa
Wśród kwestujących od lat spotkać możemy Pawła Adamowicza. W czwartek, 1 listopada br., prezydent Gdańska kwestuje na Cmentarzu Łostowice, około południa
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Wolonatariusze kwestować będą przez cztery dni, od 1 do 4 listopada między godz. 9.30 a 17.30.

Spotkamy ich na następujących cmenarzach: Srebrzysko, Garnizonowy, Łostowice, Salwator, Krakowiec na Stogach, Nowy Port,  Oliwa, Orunia, Pruszcz Gdański. 

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl