W rytmie atrakcji

Macie zapał do stworzenia własnego instrumentu? Chcielibyście rozłożyć dźwięk na czynniki pierwsze? A może do twarzy Wam z muzyką i chętnie się w nią ubierzecie?

A
A

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedzieliście „tak”, to koniecznie wybierzcie się na weekend pod tytułem „W rytmie atrakcji”, przygotowany przez gdańskie Centrum Hewelianum.

Od 11 do 13 listopada w gdańskim centrum nauki pojawią się propozycje dedykowane najmłodszym, ale również i tym starszym. Nadarzy się także okazja na poznanie nowej wystawy interaktywnej „Wmiksuj się!”, dzięki której można wczuć się w rolę DJ’a, czy spróbować przekrzyczeć samolot. Myślicie, że to niemożliwe? Przekonajcie się sami odwiedzając Centrum Hewelianum!

 

W rytmie atrakcji” - PROPOZYCJE DLA DZIECI

 • W „Laboratorium Pana Kleksa” będzie można pobawić się „Dźwiękami małymi
  i dużymi”. Wspólna zabawa pod okiem animatora stanie się okazją na stworzenie własnego instrumentu muzycznego. Warsztaty odbędą się o godz.: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30.

 • W dżungli wyobraźni” to przestrzeń do niesamowitych eksperymentów rozwijających kreatywność. Wielkie klocki nie tylko zachwycają dzieci, ale także pobudzają wyobraźnię i zachęcają do tworzenia niesamowitych konstrukcji. Podczas listopadowego weekendu zainspirowani muzyką Centrum Hewelianum będzie zachęcać do stworzenia swojej własnej orkiestry! Zabawa w trybie ciągłym
  - od godz. 11:00 do 17:00.

W rytmie atrakcji” - PROPOZYCJE DLA STARSZYCH I MŁODSZYCH

 • Czy dźwięki są bardzo widowiskowe? Może wydaje Wam się, że niekoniecznie! Hewelianum udowodni, że dźwięk można zobaczyć, można go rozłożyć na czynniki pierwsze i można stworzyć przestrzeń, w której dźwięk nie istnieje… Zaciekawieni? Widowiskowe science show „Dźwięczny pokaz” odbędzie się o godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Wstęp w ramach biletów do Centrum Hewelianum.

 • Tylko 11 listopada nadarzy się okazja, aby ubrać się w muzykę. Atrakcja specjalna przygotowana zostanie dla pierwszych 150 osób, które odwiedzą gdańskie Hewelianum. Szczęśliwcy będą mogli wyjść w koszulce swojego autorstwa - T-shirty zapewni Centrum Hewelianum! Początek o godz. 11:00.

 • We wszystkie dni (od 11 do 13 listopada) będzie można pod opieką animatora Centrum Hewelianum stworzyć własną, muzyczną przypinkę. Zabawa w trybie ciągłym - od godz. 11:00 do 17:00.

 • Z kolei na wystawach: „Dookoła Świata”, „Z Energią!”, „Łamigłówka” Odwiedzający poznają całą gamę dźwiękowych ciekawostek. Zabawa w trybie ciągłym - od godz. 11:00 do 17:00.

 • Jedną z większych atrakcji jest nowa wystawa interaktywna „Wmiksuj się!” otwarta z początkiem listopada. Na siedmiu stanowiskach każdy będzie mógł sam zmierzyć się ze zjawiskiem dźwięku. "Wykrzycz się" - to stanowisko służące do pomiaru decybeli, wystarczy stanąć przed mikrofonem w specjalnej tubie i … zacząć krzyczeć do woli. "Klej nuty" - tu z kolei możemy wejść w skórę DJ’a z dyskoteki
  i samemu tworzyć muzykę. Na stanowisku "Serdeczny bit" podłączymy Twoje serce do pulsometru, który wybije jego rytm na bębnie! Natomiast za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów na stanowisku "Echo" przekonasz się jak brzmi Twój głos
  w jaskini, a jak na sali koncertowej. Na "Organy bum bum" zagrasz… klapkiem,
  a na "Zagryź nutkę" - ugryziesz dźwięk! Zwiedzanie wystawy od godz. 12:00 do 16:00 - o pełnych godzinach.