Link do opisu wydarzenia: O.S.T.R.

O.S.T.R.

Data: 30, 31 marca i 1 kwietnia 2017 r.
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk
Wstęp: Bilety: 60 zł, 80 zł i 100 zł
Organizator: Gdański Teatr Szekspirowski

Szczegóły wydarzenia

O.S.T.R. grał już z kilkoma zespołami wspomagającymi go na scenie, ale nigdy z tak wyjątkowym instrumentarium. W Teatrze Szekspirowskim wystąpi już po raz kolejny – ale pierwszy z koncertem akustycznym – i to zagranym trzykrotnie – 30, 31 marca i 1 kwietnia 2017 r.

O specyfice koncertów „Autentycznie” nie świadczy tylko dobór muzyków, instrumentów, oraz zaskakujące aranżacje. Wyjątkowa jest sama koncepcja akustycznego wykonania jednej i tej samej płyty – „Życie po śmierci” - od początku do końca. To pozwoli artyście na pierwszy od początku kariery tak osobisty spektakl, czy też - w jego przypadku - osobistą spowiedź adresowaną do publiczności.

Wszystkie wydarzenia na trasie „Autentycznie” odbędą się w wyselekcjonowanych salach. Dołożono starań, aby dobrać odpowiednie tło dla specyfiki muzycznej i artystycznej przedstawienia. Od krakowskiego Teatru Variete przez warszawski Teatr Syrena po Gdański Teatr Szekspirowski mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, co pozostawi niezatarte wrażenie w duszy każdego słuchacza O.S.T.R.

Treścią albumu „Życie po śmierci są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.

Skład zespołu:

  • Adam Ostrowski
  • Jakub Krukowski - fortepian / rhodes piano
  • Agnieszka Grela-Fedkowicz - harfa
  • Sylwia Spodobalska - wiolonczela
  • Jacek Fedkowicz - kontrabas / gitara basowa
  • Wojtek Fedkowicz - perkusja
  • Piotr Jończyk - perkusjonalia

Trasę promuje singiel i video „Życie po śmierci (Autentycznie)” przedstawiający nową instrumentalną aranżację tytułowego utworu z ostatniej płyty, w wykonaniu pełnego składu koncertowego trasy „Autentycznie”.

 

O.S.T.R. Adam Ostrowski
Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Autor 19 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych, 4 platynowych i jednej potrójnie platynowej płyty. Trzykrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia OLIS. Sprzedaż albumu „Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego).

Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. Jego nagrania emitują zarówno stacje studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej.

O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rap (bitwy freestyle). Taki właśnie krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dziś. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.

Zespół Adama O.S.T.R. Ostrowskiego na trasie koncertowej „Życie po śmierci. Autentycznie”

Jakub Krukowski (fortepian) - kompozytor, inżynier dźwięku, producent muzyczny, wokalista. Wykonał ze słuchu zapis nutowy całego albumu O.S.T.R. “Życie po śmierci” bez czego trasa „Autentycznie” nie byłaby możliwa. Twórca muzyki poważnej i rozrywkowej. Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunkach: kompozycja i dyrygentura. W latach 2010-2013 wokalista Teatru Studio Buffo. Współpracował z Krzesimirem Dębskim i Filharmonią Gorzowską. Właściciel studia nagrań Sound and Wave. Obecnie kończy pracę nad autorskim albumem.

Sylwia Spodobalska (wiolonczela) - laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych i kameralnych. Zarówno solo, jak i kameralnie występowała w najważniejszych salach koncertowych w Polsce i za granicą, m.in. w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Zagrzebiu. W 2014 r. wystąpiła w projekcie z orkiestrą Sinfonia Varsovia na finałowym koncercie festiwalu La Folle Journee. Stypendystka amerykańskiej fundacji WISE (2014) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015).

Agnieszka Grela-Fedkowicz (harfa) - ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, a następnie studia podyplomowe w klasie harfy prof. Helgi Storck na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonią Śląską w Katowicach, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach, Teatrem Wielkim w Łodzi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orchesterverein Solingen 1910 e.V., Modern Symphony Orchestra oraz Myślenicką Orkiestrą Kameralną. Współpracowała również z grupą Osjan, Anną Treter, zespołami JWP.org, Galicja oraz Wojtek Fedkowicz Noise Trio. Pomysłodawca, organizator i dyrektor artystyczny festiwalu Dni Harfy w Krakowie. W październiku 2015 r. została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jacek Fedkowicz (kontrabas, gitara basowa) - absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Częstochowie w klasie kontrabasu prof. Michała Konopelskiego. Pierwsze doświadczenia muzyczne zdobywał w studio „Radioaktywni” nagrywając z wieloma częstochowskimi zespołami, m.in.: Ideo, Żywe Srebro, CDS. Wraz z zespołem Lari Fari wydał płytę “Dusza” i wystąpił na Festiwalu Opole 2002. W tym samym czasie współpracował z zespołem Tam Tam Hare jako kompozytor i aranżer. W 2004 r. z jazzową formacją JWP.ORG. (założoną z Dominikiem Wanią i Wojtkiem Fedkowiczem) zdobył Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Obecnie współpracuje m.in. z: Wojtek Fedkowicz Noise Trio, O.S.T.R, Shannon. Miał również okazję grać z: Anita Lipnicka & John Porter, Grzegorzem Turnauem, Renatą Przemyk, Tatianą Okupnik, Mieczysławem Szcześniakiem, Krzysztofem Kiliańskim, Dorotą Miśkiewicz, Kubą Badachem, Mateuszem Pospieszalskim, Januszem Yaniną Iwańskim, Layatharanga, Firas Hassanem. Wraz z bratem współtworzy autorski projekt GROOVE BROTHERS.

Wojtek Fedkowicz (perkusja) - współtwórca aranżacji instrumentalnych na trasie koncertowej „Autentycznie”. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKSu w konkursie Jazz Nad Odrą. Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in.: Kochaj i tańcz, Czas honoru, Szymon Majewski Show, X-Factor, The Voice of Poland,Taniec z Gwiazdami). Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam telewizyjnych. Współpracował m.in. z grupą Pod Budą, Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Kiljańskim, Haliną Mlynkovą, Edytą Górniak, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, O.S.T.R. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako lider formacji „Wojtek Fedkowicz Noise Trio” w 2013 roku wydał debiutancką płytę pt. Post-Digital Dreamers. W kwietniu 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Piotr Jończyk (perkusjonalia) - DJ Haem. Pomysłodawca, Dyrektor muzyczny oraz współtwórca aranżacji instrumentalnych trasy koncertowej “Autentycznie”. Debiutował za gramofonami w 1997 r. W latach 2001-2003 współprodukował i występował razem z zespołami Ego i Paktofonika. Od 2003 do chwili obecnej nagrywa i występuje z O.S.T.R. jako jego stały i wyłączny DJ koncertowy. Wielokrotnie zapraszany na festiwale takie jak Open'er Festival, Męskie Granie, Coke Live Music Festival, Hip Hop Kemp i wielu innych. DJ Haem współpracował z Mateuszem Pospieszalskim m.in. przy koncertach: Gala Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2000, 2001 oraz 2006 r., Pokój dla Czeczenii w 2006 r., Pytam o Wolność w 2007 r. Występował w widowisku Carmen TV organizowanym w ramach festiwalu Sacrum Profanum 2006 r. w Krakowie. Od 2010 współpracuje z holenderskim duetem producenckim Killing Skills. W latach 2014-2015 współtworzył kolektyw symfoniczno-elektroniczny: Steve Nash & The Turntable Orchestra.

 

W czasie wydarzenia, na terenie obiektu czynna będzie Strefa O.S.T.R. x Hennessy. Trasa koncertowa jest częścią szerszej współpracy z Hennessy. O.S.T.R. jest pierwszym polskim Ambasadorem marki. Współpraca obu partnerów przebiega pod hasłem „Hennessy Never stop. Never settle. - O.S.T.R. Autentycznie”.

Miejsce