Link do opisu wydarzenia: Mary Page Marlowe

Mary Page Marlowe

Data: 17 listopada 2017 r.
Godzina: 19.00
Miejsce: Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, Gdańsk
Wstęp: Bilety: www.teatrwybrzeze.pl
Organizator: Teatr Wybrzeże

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W piątek, 17 listopada o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy spektakl MARY PAGE MARLOWE.

Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w Czarnej Sali w poniedziałek, 13 listopada o godzinie 19:00.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O WARSZTACIE DO SPEKTAKLU MARY PAGE MARLOWE
Powiadają, że człowiek zmienia się co siedem lat, bo tyle czasu zajmuje ludzkiemu organizmowi odrodzenie się wszystkich komórek. A może ta symboliczna siódemka oznacza sumę doświadczeń, które nas nieustannie kształtują? Ile mamy wspólnego z dziećmi i nastolatkami, którymi byliśmy kiedyś? W trakcie zajęć postaramy się sprawdzić, na ile jesteśmy w stanie zidentyfikować się ze swoim „ja” sprzed lat. Warsztaty poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwie godziny. Zajęcia dostępne także dla osób niewidomych i niedowidzących. Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl

O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA
Teatr Wybrzeże bierze udział w Programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu realizujemy projekt SMAKI TEATRU - cykl pokazów 5 spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2017 roku.

Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

O AUDIODESKRYPCJI
Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie.

O SPEKTAKLU
MARY PAGE MARLOWE to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie podobnie jak Mary Page, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.

„Spektakl Adama Orzechowskiego bywa zabawny, wzruszający, a przede wszystkim jest atrakcyjny jako opowieść. Jednocześnie to teatr psychologiczny; oglądając MARY PAGE MARLOWE, nietrudno znaleźć odniesienia do sytuacji, jakich sami doświadczamy.”
Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

Tracy Letts
MARY PAGE MARLOWE
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Dramaturgia: Radosław Paczocha
Wideo: Marek Zygmunt
Układ tańca: Wioleta Fiuk
Asystent reżysera, inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują: Magdalena Gorzelańczyk - Mary Page Marlowe, 19 lat, Wendy Gilbert, Dorota Androsz - Mary Page Marlowe, 27 lat, Roberta Marlowe, 19 lat, Katarzyna Kaźmierczak - Mary Page Marlowe, 36 lat, Roberta Marlowe, 32 lata, Monika Chomicka-Szymaniak - Mary Page Marlowe, 40 lat, Pielęgniarka, Sylwia Góra-Weber - Mary Page Marlowe, 44 lata, Lorna, Ewa Jendrzejewska - Mary Page Marlowe, 50 lat, Psychoterapeutka, Maria Mielnikow-Krawczyk - Mary Page Marlowe, 63 lata, Marzena Nieczuja Urbańska - Mary Page Marlowe, 69 lat, Mirosław Krawczyk - Andy, Grzegorz Otrębski - Ed Marlowe, Krzysztof Matuszewski - Ray, Marek Tynda - Dan, Zuzanna Tynda - Mary Page Marlowe, 12 lat, Bartosz Dwojakowski - Louis Gilbert.

Prapremiera: 14 lipca 2017 na Dużej Scenie
Czas: 1 godzina 45 minut (bez przerw)
Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia

Miejsce