Link do opisu wydarzenia: John Leysner

John Leysner

Data: 21 kwietnia 2018 r.
Godzina: 19.00
Miejsce: Scena Muzyczna GAK, przy ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk
Wstęp: Bilety w cenie 20 zł do nabycia za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl oraz w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.
Organizator: Scena Muzyczna GAK
Wspieramy to!

Szczegóły wydarzenia

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zaprasza na niesamowity koncert. Połączenie soul’u, funk’y oraz jazz’u w wykonaniu John’a Leysner’a i jego band’u już 21 kwietnia o godz. 19 w Scenie Muzycznej GAK.

Wszechstronność muzyki John’a  Leysner’a będzie wyraźnie obecna podczas tego koncertu. Dziesiątki lat doświadczeń, występów na wielu międzynarodowych scenach, między innymi w: Holandii, na Łotwie (Ryga), w Polsce, i Belgii oraz sięganie do różnorodnych stylów muzycznych takich jak: Soul, Funk, Jazz, World Music zainspirowały John’a do stworzenia programu artystycznego.  Jest on mieszanką coverów jak i własnych kompozycji, które tego wieczoru zabiorą Państwa we wspaniałą podróż, gdzie dzielenie się jest kluczem, a niebo stanowi granicę.

John urodził się w Surinamie w małym kraju położonym w Ameryce Południowej. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić. W Surinamie to normalne i częste zjawisko, że tradycyjne zespoły grają na przyjęciach urodzinowych. Dla małego chłopca stojącego zawsze naprzeciwko zespołu było to coś magicznego, wręcz nie do opisania. W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument. Jego pierwszy album będzie wydany w 2018 roku.

Band Johna tworzą:
John Leysner (wokal, gitara basowa)

Sławek Dumański (bębny)
Groove master, swoje lekcje gry na bębnach zaczął od warsztatów prowadzonych przez czołowych perkusistów takich jak Jacek Pelc. Od 2013 r. instruktor w Akademii Muzycznej Rozrywki. Zainspirowany muzyką jazz, blues, funk, soul, salsa. Często jest również muzykiem sesyjnym. Obecnie jest członkiem takich formacji, jak: Q, Ines, Dla Przyjaciół.
Paweł Witulski (keyboard, malletkat) Multi-instrumentalista (vibrafonista, pianista, perkusista), rozpoczął przygodę z muzyką w szkole muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie fortepianu, gdzie skończył klasę gry na instrumentach perkusyjnych. Na Akademii Muzycznej w Gdańsku ukończył kierunek Jazz i klasę wibrafonu. Obecnie aktywnie działa na trójmiejskiej scenie jazz’owej, współpracuje z wieloma artystami ze świata jazzu, funky i latino, również regularnie gra jako akompaniator dla różnych rodzajów teatrów, projektów, w tym Podaj Pagaj Festiwal.

Piotr Augustynowicz (gitara)
Muzyk sesyjny, zagrał w wielu projektach muzycznych, grał na największych festiwalach w Polsce (w tym: festiwal w Opolu, Rawa Blues Festival, Mrągowo Country Festival, Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę) i zagranicą (w tym w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii, Danii, Szwecji i Republiki czeskiej, na Litwie i w Chinach). W 2018 został zaproszony na największy fetiwal blues’owy w Stanach Zjednoczonych “International Blues Challenge in Memphis”.

Marcin Janek (saksofon)
Saksofonista tenorowy, gra również na: klarnecie i flecie, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofon Macieja Sikały oraz pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Muzycznej w klasie klarnet Grzegorza Wieczorka. Pedagog, nauczyciel gry na saksofonie, zwycięzca między innymi: grand prix w krajowym konkursie "Jazz i szkolny festiwal 2013". Koncerty i festiwale:  Hevelius Monstar (Brukela), Komeda Jazz Festival, Jazz Jantar, Gdańsk Jazz Nights, Sopot Jazz Festival, Sopot Molo Jazz Festival, Przystanek Woodstock 2014 i wiele innych…  Współpraca z artystami: A'freakan Project by Wojciech Staroniewicz, Krystyna Durys, Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Jan Konop Big Band (z Grażyną Łobaszewską, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko), Leszek Kułakowski Big Band (z Leszkiem Możdżerem), Seaside Jazz Quintet, Judy Carmichael, Lorraine Brown, Kamil Bednarek.

Marek Romanowski (puzon)
Założyciel Maro Records, muzyk, kompozytor, producent muzyczny. Skończył jazz i muzykę na wydziale Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie puzon. Otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Jazz nad Odrą (Wrocław 1999) - pierwsze miejsce dla jego Galaktyki Kwintet (Marek był założycielem, leaderem, kompozytorem). Po wielu latach koncertowania i współpracy z takimi wspaniałymi artystami i zespołami jak: Natalie Cole, Maria Schneider, Tivon Pennicott, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Lora Szafran, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Piersi, T.Love, Szwagier Kolaska , Sędzia Dred, Human i wielu innych, zdecydował się pracować w studiu w celu odkrywania wszystkich sekretów produkcji muzycznej... jego wiedza i ogromne doświadczenie jako muzyk niewątpliwie miało wpływ na sposób, w jaki pracuje w studiu, gdzie aspekt muzyczny jest zawsze najważniejszy.

Piotr Szlempo (trąbka)
Trębacz młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Wrocławiu w klasie saksofonu  Piotra Wojtasika. Zdobywca wielu nagród międzynarodowych i konkursów: Jazz nad Odrą 2017 (Jan Kantner Quartet), LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa (Jan Kantner Quartet), Jazz Juniors 2017 (Jan Kantner Quartet), Blue Note Poznan Competition 2017 (Kuba Lechki Quintet ), Krokus Jazz Festival 2017 (Kuba Lechki Quintet), Review of Young Jazz and Blues Bands in Gdynia 2017 (Kuba Lechki Quintet), Golden Tarka 2015 (Adam Bławicki - Retrospection), 7th Tarnów Jazz Contest 2014 (Jazztelmeni), Anima Wroclaw 2013 ( Jazztelmeni), Szósty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2013 (Jazztelmeni), Music Form Festival - Światowid Wrocław 2013 (Jazztelmeni), Czwarty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2011 (Fakedrum) and Trzeci Tarnowski Konkurs Jazzowy 2010 (jako solista). Obecnie również związany z trójmiejską sceną (Jan Konop big band, Marcin Janek kwintet).

 

Miejsce