Zabrakło niewiele. Skuteczny Damian Schulz nie wystarczył

Niemal perfekcyjny Damian Schulz i fantastyczny drugi set, gra na przewagi w czwartej partii - to absolutne plusy potyczki siatkarzy Lotosu Trefl z Jastrzębskim Węglem. Gdańszczanie mimo ambitnej postawy przegrali z jednym z kandydatów do medalu mistrzostw Polski 1:3.
05.03.2017

Gdańszczanie długo opierali się zawodnikom z Jastrzębia

Prawie 3700 kibiców zebranych w niedzielne popołudnie, 5 marca, w Ergo Arenie po killkumiesięcznej przerwie mogło podziękować za wcześniejszą grę Sebastianowi Schwarzowi, który spędził dwa sezony w gdańskiej drużynie. Niemiec po rozwiązaniu umowy w Rosji, stał się jest zawodnikiem Jastrzebskiego Węgla, miał w Gdańsku okazję zadebiutować w nowej drużynie. Od działaczy starej - Lotosu Trefl - otrzymał pamiątkowe zdjęcie.

Jastrzębski Węgiel walczy o medale i siatkarze tej drużyny liczyli na zwycięstwo za trzy punkty. I zaczęli perfekcyjnie. Gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia, przegrywali na przerwach technicznych 3:8 i 9:16. Seta oddali do 20.

W krótkiej przewie trener gdańszczan Andrea Anastasi przekazał zawodnikom kilka uwag. Ci jego założenia fantastycznie realizowali. Bardzo dobrze rozgrywał Michal Masny, blokował Dmytro Paszycki, na siatce rządził Damian Schulz, który niemal perfekcyjnie wykorzystywał każdą zagroną do niego piłkę. W tej części gry zdobył aż 8 punktów! Lotos Trefl wygrał seta do 14!

Trzecia partia ponownie należała do gości. W czwartej wyrównana walka trwała do samego końca. Gdańszczanie prowadzili 6:3, 10:8, 16:14. Potem przewagę uzyskali goście, którzy przy stanie 23:24 mieli piłkę meczową. Gospodarze wybronili. Przy kolejnjej piłce meczowej (24:25) Wojciech Grzyb zablokował znakomitego Kubańczyka Salvadora Hidalgo Olivę.

Kibice już dawno wstali z miejsc. Z kolejnego meczbola (25:26) do remisu doprowadza atakiem Schulz. Następne dwie akcje - po autowym bloku gdańszczan i ataku Macieja Muzaja - zaliczają goście.

Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 26:28)

Lotos Trefl: Schulz (25 punktów), Paszycki (10), Mika (10), Hebda (2), Masny (2), Gawryszewski (1), Gacek (libero) oraz Majcherski (libero), Pietruczuk (9), Grzyb (4), Niemiec, Jakubiszak, Stępień

Jastrzebski Węgiel: Muzaj (27), Oliva (17), De Rocco (15), Boruch (7), Kosok (4), Kampa (1), Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz (1), Strzeżek (1), Schwarz, Bachmatiuk

MVP meczu: Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel)