"Wiosna Wolności". Premiera nowej książki Leszka Biernackiego

Pierwszy tom "Wiosny Wolności", który właśnie został wydany, to do tej pory jedyne takie opracowanie dotyczące działalności opozycyjnej środowiska akademickiego. W niedzielę 26 lutego, w Europejskim Centrum Solidarności o godz.17.00 będzie miała miejsce premiera książki.

"Wiosna Wolności". Premiera nowej książki Leszka Biernackiego
A
A
data publikacji: 24 lutego 2017 r.

Leszek Biernacki - pisarz, dziennikarz, fotograf
Leszek Biernacki - pisarz, dziennikarz, fotograf
zdj. Olga Sokolik

Leszek Biernacki pracował nad książką prawie cztery lata. Tak pisze o niej prof. Antoni Dudek: "Wiosna Wolności, podobnie jak wydana przed kilku laty inna książka Leszka Biernackiego Gdy wieje wiatr historii... to znakomita, solidnie udokumentowana historia ludzi mających odwagę włączyć się w wielki, opozycyjny ruch społeczny. Ruch, który w bezkrwawy sposób przyczynił się znacząco do upadku narzuconego nam przez Związek Sowiecki niedemokratycznego systemu rządów".

Sam autor dodaje: "Wiosna Wolności to pierwsza, pełna historia pokazująca działaność opozycyjną środowisk akademickich w okresie komunizmu, zarówno młodzieży studenckiej jak i pracowników naukowych. Najwięcej miejsca poświęcone jest NZS-owi, ale nie tylko. Są też obszerne fragmenty dotyczące innych organizacji takich FMW, harcerstwo czy anarchiści ". Mocną stroną Wiosny Wolności jest ogromna dokumentacja fotograficzna. 

Informacja o premierze książki Biernackiego już wzbudza zainteresowanie, trwa dyskusja w internecie.

Dyskusja zaplanowana jest nie tylko w sieci. Z autorem będzie można porozmawiać i kupić książkę w ECS, w niedzielę 26 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny. Podczas spotkania w ECS odbędzie się też panel dyskusyjny z udziałem uczestników różnych opozycyjnych inicjatyw z lat 80-tych. Zaproszeni do debaty zostali: Mariusz Popielarz, Lech Parell, Paweł Konnak i Marek Czachor. 

Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Marek Wałuszko (0)
www.gdansk.pl
marek.waluszko@gdansk.pl
więcej tekstów autora